Wpis z mikrobloga

Cześć! Chciałbym "podsłuchać" linię z sygnałem zegarowym i zastanawiam się co będzie najlepszym wyjściem by jak najmniej wpłynąć na tę linię, czyli np. nie zaniżyć poziomów przez zbyt duży prąd czy nie wprowadzić zakłóceń. Myślę tu o TTL i częstotliwościach do 12 MHz.
Czy użycie np. mosfetu z rezystorem na bramce będzie wystarczające czy może są jakieś dedykowane układy? Za mosfetem mógłbym "swobodnie" robić sobie z sygnałem co będę chciał.

#elektronika #elektroda #elektronikadiy
  • 8
@elektryczny_mariusz: tylko ja nie chcę jednorazowo podsłuchać, tylko sobie potem wyświetlać stan tej linii. Pomijam na razie fakt, że np. dioda przy tej częstotliwości będzie mi świecić ciągle, ale co dalej z tym to sobie jeszcze przemyśle. W każdym razie jak przez 1Mohm się podłączę to chyba tranzystora nie wysteruję, stąd pytanie co tu można użyć
@WebSpider:

Zalezy co będzie "słuchało" sygnału na tej linii i jak długie będą kable. Może się okazać, że podłaczenie tego wprost do wejścia µC będzie najprostsze.
Możesz też użyć bramki, pojedyncze bramki masz w obudowach sot-23-5. Tranzystor n-mos też powinien dać sobie radę.