Wpis z mikrobloga

Wiele wskazuje, że rosyjscy sportowcy zostaną dopuszczeni do występów mimo trwającej wojny. Komisja ekspertów ONZ wezwała MKOL do zaprzestania dyskryminacji sportowców ze względu na narodowość. Co więcej uznała za niewłaściwe wymuszanie wypowiedzie na temat wojny i odcinanie się od niej.
Do tego coraz wiecej gwiazd zachodnich popiera zgode na wystepy Rosjan.
Europejskie federacje są w mniejszosci, a to głównie one są jeszcze przeciw.
Wątpię aby było wystarczajaco dużo państw chetnych do bojkotu w razie dopuszczenia Rosji. Za kilka miesiecy raczej wrócą na kwalifikacje olimpijskie.

#ukraina #rosja #sport
  • 15
@czuczer:

a tak? żyją w kraju i będą reprezentować kraj który rozpoczął wojnę w Europie i codziennie zabija.


Korea Północna, Iran czy Palestyna występują na igrzyskach normalnie. Igrzyska olimpijskie nie wykluczają za politykę.
@Deykun: mimo wszystko taka Korea Północna nie prowadzi napastniczej wojny, podobnie Iran, a irańscy piłkarze podczas mundialu mimo gróźb i gróźb więzienia lub nawet kary śmierci wyrażali pewne poparcie dla protestujących w kraju. Od ruskich sportowców spodziewam się co najwyżej symboli Z i nikt z tym nic nie zrobi. Możesz wspomnieć mojego posta. Bo nie ma polityki w sporcie chyba ze ruskie popierają zbrodniczy reżim i wojnę bezsensowna q której giną
@Szalom:
Korea Północna prowadzi wojnę nie wiem po co dajesz ten przymiotnik napastniczą, ale aktywnie atakują terytorium Korei Południowej, Iran popełniający zbrodnie na własnej ludności (jak wiele innych krajów) też ma reprezentacje. W 2022 roku podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (Chiny) wystąpiła reprezentacja Tajwan oczywiście nie bez złośliwości ze strony Chińczyków, ale jak widać nawet na igrzyskach olimpijskich w Chinach mogą konkurować sportowcy z Tajwanu.

Ja cenię to, że igrzyska
więc tak wyklucza się ich i pokazuje że nigdzie się ich nie chce.


@czuczer: niby tak, ale czy ideą sportu nie jest inkluzja i odcięcie się od polityki i innych bzdur?

Jest to piękne pole uczciwej rywalizacji, podczas gdy trwa bezwzględna, nieuczciwa i niehonorowa wojna tak sport daje pole do uczciwej i honorowej rywalizacji.

Gdyby odciąć Rosjan z tego uczciwego pola jakim jest sport, to co stoi na przeszkodzie, by zacząć
@Deykun: Korea Północna prowadzi wojnę? Czy wysyła rakiety które lądują w morzu japońskim? I nie ze bagatelizuje to, ale w sumie nawet jak KRLD sam się izoluje to raczej często i tak nie uczestniczy w sportowych wydarzeniach, w mundialu fifa ostatni raz brali udział w 2010, historycznie się zakwalifikowali i już nie pojechali

Co do palestyny i Kosowa to trochę beka, bo wiem ze zamachy terrorystyczne i konflikty te nie są
@KondominiumKatoSocjalistyczne: brak mi słów na Twój podjazd i próbę łączenia sytuacji w Polsce do sytuacji w Rosji. Tak Sport i Polityka idą w parze, Tak kasa i polityka idą w parze i NIE sport nie jest "pięknym polem uczciwej rywalizacji" - skończmy z tym idealizowaniem sportu jako nieskalanego. Sport od zawsze jest skorumpowany i zależny od polityki, władzy i kasy. To, że przez te 10 sek w biegu na 100m Valery
@Szalom:
Tak, Korea Północna prowadzi wojnę, bagatelizujesz politycznie sytuacje Palestyny, Tajwanu i Kosowa, chcesz wykreślenia Rosji (3 kraj w klasyfikacji medalowej w 2020), to wiadomo pewnie można też Chiny za Ujgurów (2 kraj w klasyfikacji medalowej w 2020), Arabie Saudyjską za mordowanie dziennikarzy plus to co Iran czyli mordowanie kobiet, w sumie więcej krajów arabskich za podobne prawa jak w Iranie można.

Powykreślaj tak z mapy świata wszystkie państwa które
@Deykun: ale się uniosłeś xd zrozum ze sam piszesz ze z Koreami się nawet udało, z ruskimi to niewiadomo. I to nadal wykorzystywanie tego przez ruskich. Jedyne co pisze ze naiwnym jest mówienie ze sport jest apolityczny wiec powinnismy zaprosić ruskich. Bo jeśli zależy ci na apolitycznym sporcie to nie powinno się zapraszać ruskich bo oni wtedy zrobią z niego wydarzenie polityczne.

Piszesz o klasyfikacji medalowej, nie wiem jakie to ma
@Szalom:

Piszesz o klasyfikacji medalowej, nie wiem jakie to ma znaczenie,

Piszę o tym, że twój apel i ewentualne wyrzucenie Rosji i Chin, to wyrzucenie dwóch z trzech krajów na podium. Takie wykluczone Chiny i Rosja jak najbardziej mogą wtedy myśleć o organizowaniu własny mistrzostw, biorąc pod uwagę dobre relacji Chiny z krajami Afryki i to, że te kraje mogą być zainteresowane braniem udziału w obu imprezach to taka Rosyjsko-Chińska Olimpiada