Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna
Ukraina dostanie ATACSM starego typu z zasiegiem 150km. Amerykanie czyszczą po prostu magazyny bo od dawna mają ATACSM o zasięgu 300km A testuj ąjuż takie chyba z zasięgiem 500+. Do tego mają PRSM których ładuje się po 2 sztuki, z zasięgiem 500km bodajże.
Będa teraz rozwalać składy ammo ruskim jeszcze z większą odległością. Zastanawia mnie tylko na ile Ruscy będa w stanie ogarnąć logistyke tak daleko od frontu. No i trzeba pamiętac, że atasm o ile ma znacnzie wiekszą siłę rażenia o tyle w porównaniu do rakiet GLMRS w zasobniku jest 1 rakieta vs 6 GLMRS. Więc potencjalnie znacznie łatwiej będzie to zestrzelić, tym bardizej, że to balistyk i leci wyżej niż takie GLMRSy.

Presja na Leopardy zapewne z powodu tego, że te da się na w miare szybko rzucic, w ciągu 3 miechów bo na abramssy trzeba poczekać z grubsza5 miechów i trzeba czymś wypełnić luke. Potem ukry będą jeżdzić głównie na abramsach.
Zapewne zanim to sięstanie, polecą na UA także wszystkie polskie PT91 i resztkówka t72 o ile tam cokolwiek jeszcze ma sens remontowac zamiast przeznaczać na cześci do tych co już jeżdzą.
  • 5
Ukraina dostanie ATACSM starego typu z zasiegiem 150km. Amerykanie czyszczą po prostu magazyny bo od dawna mają ATACSM o zasięgu 300km


@wuwuzela1: GLSDB które dostaną Ukraińcy to znacznie nowsza konstrukcja od ATACMS, powstała z połączenia silnika pocisków M26 i bomb SDB. To prosta, ale bardzo precyzyjna broń o zasięgu 160 km, którą można tanio i szybko produkować.
GLSDB


@wjtk123: aha no to ok, myslałem, że dadzą im stare AtacSM
te GLSDB to chyba by utylizować jakieś tam rakiety podwieszane z samolotów bo dedykowane pod 150km są GLMRS-ER któe dopiero są wdrażane w US Army.
Ciekawi mnie jakie są róznice w finalnym efekcie obu typów rkaiet GLMRS-ER i GLSDB