Wpis z mikrobloga

Też tak macie, że nając rane na języku(afte) , czujecie mega poirytowanie, pobudzenie, wkurzenie, trudbosc w skupieniu i jakby kortyzol sie podbosil?
Mialem dzisiaj duzo do rovoty i zaczalem, ake gdy jezor zaczal mnie denerwowac to juz nie dalem rady tylmo prokrastynowalem. Zastanawiam sie czy to nornalne. Przez to tez duzo później ide spac bo nie czulem senności

ps:co polecacie na afty?
Teraz tez sobie zdalem sprawe ze moje bardzo pozne chodzenie spac jest chyba miedzy innymi spowodoeane tym ze pozną nocą nie czuje sie senny tak jak kilka godzin wczesniej. Zapominam wtedy ze musze isc soac bo bede sie zle czuł i bede niedorobiony, no bo poprzedniej nocy tez malo spalem a przec8ez teraz o 2 czuje ze nie musze spac

zdrowie #medycyna #psychiatri
  • 3
@essos: afte to nie wiem bo od dzieciaka nie mialem, ale czasami jak sobie język pogryzę to jedynie delikatną irytacje (psychiczna) przy jedzeniu czuć, tak to nie. może coś innego już Cię doprowadza do granicy i dodatkowy bodziec nad ktorym nie masz kontroli przechyla szalę?
Teraz tez sobie zdalem sprawe ze moje bardzo pozne chodzenie spac jest chyba miedzy innymi spowodoeane tym ze pozną nocą nie czuje sie senny tak jak kilka godzin wczesniej.


@essos: mam tak samo, to chyba po prostu cecha naszego organizmu. na chłopski rozum to moze po "zamknieciu sie okna" na sen organizm stwierdza ze najwyrazniej jeszcze jest cos waznego do zrobienia i trzeba przesunac cykl xD po drugiej nocy bez snu