Wpis z mikrobloga

@WaveCreator: jestem z Rosji, mam korzenie z miejsca gdzie były WKL oraz RP.. kocham wasz.. czy nawet nasz język, lecz dziś dla mnie niełatwo, czy niemożliwo jest przyjechać do Polski lecz banderowcy studują w Polsce, braknie mi słów.
Dlaczego Polska nie jest podobna do Węgier? Gdzie to "Polak i Węgier dwa bratanki, i do walki i do szklanki"?
Mam przypomnieć, że niewielki, ale gruppy banderowców walczyli przeciw Rosjan w Czeczenii w
@Kubilaj_Chan: wśród banderowców są i byli ludzie mający Polskie korzenie. Polska soft power zrobiła ze mnie Litwina (w sensie Litwinów Polskojęzycznych) - wasza muzyka jest cudowna.
Ale na Ukrainie bywa tak że etniczni Polacy ze krwi zapomniają o swej Polskości..
@DonKiciot: przeciwko Ukraińców jako narodowości nikt i nie nastawia. Ale ja liczę że Polak nie może być po jednej stronie z tymi czyi "bohaterowie" mordowali Polaków na Wołyniu.
Polska ma stać się drugimi Węgrami w kwestii Ukraińskiej. Innej drogi nie ma.
@DonKiciot: przeciwko Ukraińców jako narodowości nikt i nie nastawia. Ale ja liczę że Polak nie może być po jednej stronie z tymi czyi "bohaterowie" mordowali Polaków na Wołyniu.

Polska ma stać się drugimi Węgrami w kwestii Ukraińskiej. Innej drogi nie ma.


@Saszka_PL: Saszka - przykro mi bardzo, że Cię rozczaruję, ale tutaj nikt niemal nie ma wątpliwości, że naszym wrogiem jest rosja. Zapewne też nie w sensie narodu, tylko tego
@pigwa3: nie ma żadnej wygody dla Polski w tej pozycji. I ona jest przeciw Polskiej pamięci historycznej.


@Saszka_PL: wygody? Dla nas dużo bardziej niewygodne niż obecna awantura, jest ryzyko, że putinowa rosja będzie chciała znów rządzić w Polsce, tak jak rządziła po tym gdy w 1945 po zakończeniu II Wojny Światowej zaczęła okupację Polski. Nie chcemy ponownie takiej okupacji. To ona była by dla nas niewygodna.
Przeciw Polskiej pamięci historycznej?