Wpis z mikrobloga

Hej Mirki/Mirabelki,
Szukam Smart wtyku w gniazdko coś w tym stylu gniazdko. Tak bym mógł zdalnie je włączyć/wyłączyć. Często wyjeżdżam na kilka dni, nie zawsze wiem jest wrócę - chcę mieć możliwość zdalnego włączenia boilera.
Z tego co czytałem to gniazdko tuya wymaga bramki, ale czy da się tym sterować zdalnie (mam na myśli z poza wifi, czyli jestem 100km od domu i chce to włączyć).
Zasadniczo wolałbym wybrać ekosystem który mógłbym rozbudowywać (o sterowanie światłem, czujniki temperatury itp)
#zigbee #tuya #smarthome #inteligentnydom
  • 5
ale czy da się tym sterować zdalnie (mam na myśli z poza wifi, czyli jestem 100km od domu i chce to włączyć)


@UrimTumim: Ja do takich celów korzystam z Tapo od TP-Link: https://www.tp-link.com/pl/home-networking/smart-plug/

Działa - w aplikacji włączałem światełko w pokoju, gdy byłem już pod domem, poza zasięgiem sieci Wi-Fi. Kiedyś zresztą testowałem celowo bez Wi-Fi i działało. Generalnie oni korzystają z własnego DDNS (tzn. nie badałem tematu, ale mam też
@UrimTumim: Nie jest potrzebne nic oprocz gniazda. Sciagasz apke. Parujesz gniazdo z wifi i mozesz zdalnie sterowac z kazdego miejsca, jesli ofc masz dostep do internetu i gniazdo tez.

Plus funkcjonalności jak timer, cykle, pomiar energii.