Wpis z mikrobloga

Zakupiłem na początek Fujitsu S720 1.65GHZ 2GB RAM, udało mi się zainstalować HA jedynie przez Proxmox.
Ale z racji, że nie jest to mocny sprzęt i i tak będzie tam tylko HA to może lepiej wgrać po prostu HA OS ma mSate (który dokupiłem większy). Trochę przerost formy nad treścią ale to jedyny sposób w jaki udało mi się HA uruchomić.

Problem jednak jest taki - jak wrzucić HA OS na mSata tak aby po włożeniu go do Fujitsu działał? Próbowałem na wszystkie sposoby i nic.. Kupiłem kieszeń mSata - USB, po nagraniu HA OS system odpalał jedynie po podpięciu tego USB do fujitsu, po wyjęciu dysku z przejściówki i włożeniu go tak jak być powinien (w środku) - nie odpalał.

Próbowałem też uruchamiać live instalacje linuxa (jakieś lżejsze żeby w ogóle się odpalały) i tak chyba ze 4 przerobiłem i ciągle niepowodzenie, albo nie mogłem uruchomić balena etcher albo jakieś inne błędy, a jak już uruchomiłem to i tak nie widział dysku msata ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak wrzucić najlepiej na innym komputerze HA OS na mSatę tak aby to działało?

#homeassistant #smarthome #inteligentnydom
  • 2
Ja na moim Dell Wyse włożyłem dysk najpierw do kieszeni USB, podłączyłem do komputera z Windows, tam wgrałem na dysk przez Rufusa (albo jakiś inny program, może też Balena) obraz ISO HAOS i włożyłem dysk do komputera, odpaliłem, zainstalowałem i działa.

Próbowałeś taki scenariusz? Możliwe, że masz uszkodzone gniazdo na płycie głównej?