Wpis z mikrobloga

Czy zerwane ścięgno można napinać? Ale to chyba by bolało? Bo nie mogę małego palca zgiąć w ostatnim przegubie :( ale nic nie boli poza rozcięciem.
W lewej ręce jak przytrzymam palca tuż przed ostatnim przegubem to się zgina lekko, a w prawej nic a nic. Sobie trochę rozciąłem palca. #medycyna
  • 9
@Nerlo_ajcats: w pełni zerwany może nie boleć, ale może też boleć szczególnie na początku. Jeżeli myślisz, że ścięgno było zerwane to należałoby palec umieścić w ortezie, żeby ścięgno się źroslo w miarę lub do chirurga

Tak wygląda moj palec po zerwanym ścięgnie po grze w kosza. Niestety wtedy nie znałem postępowania

A i u mnie jest problem z wyprostem. Zgięcie jest dużo ważniejsze. Mały palec mocno wpływa na chwyt
źródło: 2023-01-3108.55.531853867280534214510
@ofizjo_pl: e to tylko taka ciekawostką w takim razie u mnie nie wiadomo czy zerwane czy nie xd jeśli by było zerwane to chyba by było czuć z drugiej strony takie stwardnienie, napięcie? Tylko gdzie, aż przy łokciu? Czy to w obrębie palca jest? Muszę popatrzeć na jakieś fotki. Była fajna strona z anatomią w 3d w necie
@Nerlo_ajcats: jeśli byłoby stwardnienie to na tym palcu, nie na łokciu. Nerwu, który porusza tym palcem, nie przecięłaś, bo on jest na przedramieniu i idzie do brzuśca mięśnia, a brzusiec pociąga ścięgna typowo mechanicznie. W tym rejonie mogłaś tylko przeciąć nerwy czuciowe skóry.