Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, przy takich temperaturach jak teraz (okolice zera i niżej) przy dużym wietrze, mam na grzejnikach okolo 50 *C (24/7, piec podajnik ekogroszek), i mimo że w pomieszczeniu jest np. 21-22*C (co wymaga bardzo duzej ilosci węgla) to odczuwalna temperatura jest no niska. Dotykając okien czy to ramy to są one bardzo zimne, czy u was też takie są?

Dom ogólnie przedwojenny, cegla czerwona, nieocieplony, a okna mają +25 lat, PCV ale niestety nie ma w nich regulacji (przejrzałem wszystkie sposoby regulacji okien i żaden u mnie nie występuje).

Zastanawiam się nad wymianą okien ale chciałbym to ugryźć z czystym powietrzem, gdzie się zgłosić żeby ktoś mi po kolei wytłumaczył co mam kupić, gdzie, u kogo (no i kredyt jak załatwić bo ja nie mam pieniędzy żeby okna w domu wymienić), urząd miasta? Na olx widziałem ludzie się ogłaszają, warte to zachodu?

#remontujzwykopem #dom #pytanie #pytaniedoeksperta #okna #czystepowietrze #zalesie #remont #termomodernizacja
  • 4
@przodowyryl: Ja to bym zaczął od ocieplenia domu, bo ciepło Ci #!$%@? przez ścianę. Okna to też wiadoma sprawa, ale na ścianie będziesz miał najwięcej oszczędności, więc możesz sobie dowalić 23 stopnie i będzie gicik.