Wpis z mikrobloga

Jawna ruska onuca Sykulski wraz z drugą jawną ruską onucą Pitoniem próbują pod płaszczykiem pacyfizmu i neutralności wywołać w społeczeństwie nastroje nastawione na wstrzymanie pomocy Ukrainie, czyli doprowadzić do przegranej Ukrainy i de facto do powiększenia polsko-rosyjskiej granicy. Tymczasem na wykopie pożyteczni idioci wykopali na główną -> znalezisko <- o rzekomym wprowadzaniu acta 3 mające jako źródło kanał youtubowy Pitonia "polskie veto". Czasami mi na wykopie ręce opadają...

Tak, wiem, nie sposób być zorientowanym we wszystkim, znać każde źródło, każde nazwisko, być podejrzliwym 24/7, każdy czasem coś po prostu kliknie, a to tylko wykop, czyli kiedyś strona ze śmiesznymi obrazkami, a aktualnie informacyjny ściek. Mimo wszystko, bądźmy bardziej uważni tu i w innych socialmediach, nawet jeśli na nas rosyjska propaganda nie działa, to może działać na innych. #rosja #wojna #ukraina #sykulski #geopolityka #ruskieonuce #propaganda #neuropa #4konserwy
zafrasowany - Jawna ruska onuca Sykulski wraz z drugą jawną ruską onucą Pitoniem prób...

źródło: ruskaonucaZrzut ekranu 2023-01-30 173625

Pobierz
  • 16
@zafrasowany: Sykulski zwraca uwagę na wiele spraw, na które inni nie zwracają uwagi (suwerenność kulturowa, transhumanizm itp.). To inteligentny facet, ale zastanawiają mnie jego poglądy na temat Rosji, to jak bardzo przeszacowuje ich możliwości, i naiwnie wierzy że można się z nimi dogadać.
i naiwnie wierzy że można się z nimi dogadać.


@Umbrella_Corporation_: Na razie to wg mnie ty naiwnie zakładasz, że on się przez 11 miesięcy myli co do swojej prorosyjskości i przez 11 miesięcy nie jest w stanie się zreflektować. Jakiś czas temu pojawił się rosyjski dokument z oceną polskiego środowiska geopolityków jako środowiska łatwego do infiltracji i współpracy z rosyjskimi służbami. Sykulski jest na liście w tym dokumencie, nie kryje się
@zafrasowany: On tam chyba do Rosji jeździł jako badacz naukowy, więc spotykał się Duginem i innymi. Mnie najbardziej dziwi to jego wyczuwalne zauroczenie Rosją, szacunek jakim ją darzy, nawet kiedyś mu Bartosiak zwrócił na to uwagę.
Wiesz...facet odebrał od Dudy odznaczenie państwowe, za działalność naukową i dydaktyczną w zakresie geopolityki, jest też oficerem rezerwy w wojsku polskim. Ja bym go o agenturę nie podejrzewał, po prostu ma takie poglądy, a nie inne. Oczywiście szkodzić można też przy okazji, bez intencji.
Wiesz...facet odebrał od Dudy odznaczenie państwowe, za działalność naukową i dydaktyczną w zakresie geopolityki, jest też oficerem rezerwy w wojsku polskim.


@Umbrella_Corporation_: Co to w ogóle za argument ma być? Pomyłki się zdarzają i służbom kontrwywiadowczym i tym bardziej politykom. Dla mnie Sykulski jest jawną rosyjską onucą i nie bardzo widzę przestrzeń do dyskusji. Po prostu jest, całe 11 miesięcy to potwierdza, jak również każda aktualnie podejmowana inicjatywą wpisująca się w
@zafrasowany: mnie fascynuje fenomen tego gościa i to co jest jego motywacją

widzę 3 możliwości, albo faktycznie jest rosyjskim agentem i ma za to płacone, albo jest to kwestia jego przekonań i faktycznie ma ciągoty do ruskiego zamordyzmu

i jest ostatnia która wydaje mi się mocno prawdopodobna, gość całą swoją popularność zbudował na mówieniu o konieczności dogadania się z Rosją, na tym etapie przyznanie się do błędu oznaczałoby, że cały jego