Wpis z mikrobloga

Popatrzyłem sobie na naszą kadrę z ostatnich meczów, kto gdzie, czy i ile gra. Dorzuciłem rozważane wcześniej powołania, subiektywnie podzieliłem piłkarzy na 6 kategorii. Jeśli ma być zmiana pokoleniowa to po odstawieniu emerytów i niegrających obecnie takie coś mi wyszło (szału nie ma):
TOP (top5 1-5):
SZCZĘSNY, Milik, Zieliński, Frankowski, Lewy,

MID (top5 środek) / Topowy zespół z niższych lig:
GRABARA, SKORUPSKI, Cash, Zalewski, Kaminski, Piątek, Szymański x2

LOW (top5: (walka o) spadek):
Wieteska, Gumny | Dawidowicz

EXT (top ekstraklasy lub przeciętny zagraniczny):
Skóraś, Świderski | Karbownik, Kownacki, Kun, Salamon, Nawrocki, Murawski, Nowak

EMERYT/SZROT liga lub tabela:
Glik, Jędrzejczyk, Grosicki, Bielik, Klich

ŁAWA/ZJAZD/KONTUZJA:
Bedn, Kiwior, Bereszyński, , Żurk, Moder

Przykładowy skład: 4-1-4-1 (akurat Zalewski i Zielu się dobrze dogadują ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Lewy
Zalewski Zielu Milik Frankowski
D.Szymański
Karbo Salamon Dawidowicz Cash
Szczęsny

ława: Skorup, Wieteska, S.Szymański, Kamiński, Pio


#mecz #reprezentacja
  • 23
@dawidczeta
Ja się zastanawiam dlaczego oni tak slabo grają w reprezentacji? Nie chce im się? Boją się kontuzji? Nue mają honoru? Za mało im płacą? Nie chodzi i wygraną ale o to żeby dali z siebie wszystko. Nie ogladam tych patalachow od mistrzostw świata w Korei i dobrze zrobiłem bo bym tylko czas i nerwy zmarnował.
@Kubilaj_Chan: wydaje mi się, że PZPN płaci im wysokie stawki za poziom nie jaki reprezentują w polskiej reprezentacji, a w klubach. 2 sprawa, że u nas można policzyć na palcach u 1 dłoni piłkarzy, którzy taki sam poziom reprezentują w klubie jak i w reprezentacji.
@rzaden_problem: To chyba jedyny z takich co mógłby jeszcze się kręcić koło pierwszego składu jeśli liczyć tylko grających. Bo niby jeszcze do szerokiej kadry można by dorzucić Białka i Kozłowskiego z Vitesse grających w podstawowym składzie (Białek nawet z brameczką w ten weekend) czy też Helika grającego w zespole z dołów Championship. Ewentualnie jak sięgasz bo Serie B jak w przypadku Glika to Patryk Peda ze Spal czy Przemek Wiśniewski kupiony
@Tubylec14: do serieb nie chciałem sięgać, o Gliku wspomniałem na zasadzie powołania wcześniej, Reca też powinien być fakt, choć on tak jak Białek i Kozłowski wysoko by nie byli. Patrząc po dostępnych nazwiskach to raczej z wielu i tak selekcjoner zrezygnuje. No Linetty chyba największe nazwisko jakie pominąłem, a na papierze to podnosi jakość, kto wie może u Santosa pogra tak jak u innego portugalczyka ( ͡° ͜ʖ ͡
@rzaden_problem: O Porębie myślałem, tyle że ostatnio nawet na ławce go nie było, to nie wiem czy jakiś uraz czy powód był inny, ale w pucharze wcześniej też się nie podniósł z ławki więc raczej tendencja spadkowa gdzie zaraz po mundialu wydawało się że jakieś minuty będzie regularnie łapać. Reca przy 4-4-2 faktycznie za bardzo miejsca by nie miał bo jednak wtedy Frankowski/Zalewski wyżej notowani, a na lewą obronę się nie
@rzaden_problem:
A ja bym chciał, żeby trener Santos wyciągnał coś extra z Linettego... no nie może być przypadku w tym, że typ od kilku lat regularnie gra w Serie A... wiem, że zaraz eksperci napiszą, że typ gówno grał u wujka, siwego i grubego... ale z Zielińskim nie było u nich wcale lepiej...
Torino jest na 8 miejscu więc nie są tam dostarczycielem punktów.

Jak mamy testować wynalazki z e-klapy to