Wpis z mikrobloga

@Ktore_to_juz_konto: i7 jeśli zależy Ci na wydajności a grzanie jest drugorzędne, ryzen jeśli bardziej bateria, co przy gamingowym i tak niewiele pomoże. Ostatnio przerabiałem ten sam temat i wszystko mówi na nie laptopom gamingowym. Taniej i lepiej wyjdzie stacjonarka z monitorem i klawiaturą. Chyba, że z jakiegoś powodu koniecznie musi to być laptop, chociaż przy 17 calach ciężko mówić o mobilności.
@Ktore_to_juz_konto: przy grafie 3060 bo w dokładnie taką celowałem i5 będzie ograniczający. Jeśli zakup na lata a budżet ograniczony to spróbuj ogarnąć i7, ram zawsze można rozbudować. Legion 5 ma tę zaletę ponad inne gamingowe, że kable wpinasz z tyłu. Znacząco poprawia to estetykę bo kabli po prostu nie widzisz.
Kluczowy jest budżet, legiona kupisz za 4500 i za 10000. Jak masz wątpliwości jaka wydajność między i5 nowszej generacji a i7 starszej wpisz w Google „nazwaprocek1 vs nazwaprocek2” i na bank wyrzuci wykres liniowy z porównaniem.
Bierz 16 GB ramu, grafę 3060 albo jak większy budżet 3060ti (wyjdzie dużo taniej niż 3070 a jest dość blisko), jak więcej kasy od razu 32 GB ram a wybór procka dobierz do budżetu. Przy większych ekranach jak dobrze pamiętam MSI Katana wypadały nieźle ale wizualnie średni sprzęt, nie kluczowe ale miły dodatek.
Ogólnie przy podobnych specyfikacjach Intel będzie wydajniejszy przy największym obciążeniu, oczywiście mocniej się grzejąc, chłodzenie będzie szaleć. Z kolei ryzen spokojniej. W tym budżecie stacjonarkę byś zajebistą dostał, z kolei laptop średnio-dolna półka w tym budżecie. Z gigabyte nie mam doświadczeń, ale ktoś tam chyba marudził na średnie wykonanie.