Wpis z mikrobloga

Skończyłem Elden Ring na 100%, polecam, rewelacyjna gra. Popieram wszelkie nagrody GOTY, które jej zostały przyznane. W ciągu ostatnich miesięcy nie grałem w bardziej wciągający tytuł ;) Miałem obawy, że formuła otwartego świata popsuję tę grę, ale wyszło to jej na dobre. Świat jest duży, zróżnicowany i pełen sekretów. Wszelkie ułatwienia też są dla mnie na plus (regeneracja butelek po wybiciu grupy przeciwników, możliwość przyzwania prochowych sprzymierzeńców podczas starć bossami itp.), zapewnia to mniejszą frustrację. Największy minus to nadal brak jakiegokolwiek dziennika/śledzenia questów. NPC potrafią się pojawiać w różnych losowych miejscach i ciężko ukończyć jakiekolwiek questy bez patrzenia do poradnika.

#eldenring #darksouls #grypc #pcmasterrace #playstation5 #xboxseriesx
Desolator - Skończyłem Elden Ring na 100%, polecam, rewelacyjna gra. Popieram wszelki...

źródło: obraz_2023-01-29_102441965

Pobierz
  • 6
@Desolator: mnie jednak po 50 godzinach znużyło, ale to chyba nie kwestia samego ER a tego, że mam już na koncie większość gier „Dark-Souls-podobnych” i jakoś zbyt znajome to wszystko było, rzadko kiedy mnie gierka zaskakiwała.
Po czasie chciałem nawet wrócić, gdy już nabrałem znów ochoty, ale po dwóch godzinach wyłączyłem. Zauważyłem że dużo osób tak ma – albo przeszły Eldena „na raz” albo w ogóle, bo powrót do tej gry
@konradoryginalny: Tak, powrót może ciężki po czasie, bo nie da się szybko sprawdzić co jest do zrobienia i gdzie mamy się udać. Nie wspominając o tym, że sporo kluczowych lokacji to spore labirynty, w których łatwo się pogubić. Dlatego zawsze w gry Souslowe gram z poradnikami od IGN i czyszczę lokacje po kolei zgodnie z kolejnością, którą rekomendują: https://www.ign.com/wikis/elden-ring/Walkthrough Dodatkowo często korzystałem z tej mapki: https://mapgenie.io/elden-ring/maps/the-lands-between żeby żaden boss, "ognisko" czy
@Desolator kurde, a ja mam totalnie mieszane odczucia. Przeszedłem wszystkie Soulsy i Bloodborne (jedynie Sekiro się uchowało), szczerze te gry uwielbiam i mam 18h rozgrywki w Eldena i... no właśnie nie wiem, pod względem designu bossów to jest mam wrażenie daleko za poprzednimi grami studia. Open world w tym wykonaniu mnie nurzy. No i praktycznie nie mam zaskoczenia samą grą...
@Desolator: No ale nawet z tymi głównymi mam jakoś mniejszy fun. Może i dużo ich nie pokonałem, ale jednak mam ogromny niedosyt. Mają mnóstwo ataków obszarowych, niektóre dramatycznie silne, że jeżeli się znajdziemy trochę w ich zasięgu to do widzenia. Poza hypem nie czuję, żeby to było GotY.