Wpis z mikrobloga

Czy samochód może przejść przegląd techniczny, jeżeli na jego desce rozdzielczej świeci się czerwona kontrolka od poduszki powietrznej?

Przy ostatnich mrozach nagle się ona pojawiła, termin przeglądu mam za 2 tyg, a mój mechanik będzie wolny dopiero za 3 tyg, przez co też nie wiem, czy aby nie zacząć szukać na szybkości jakiegoś innego..
#pytanie #samochody #motoryzacja
  • 15
w najgorszej opcji dostaniesz przegląd na 2 tyg.


@Gmeras: dostanie 2 tygodnie na zgłoszenie się na ponowny przegląd zgłoszonej usterki, przez którą przeglądu nie przeszedł, żeby nie musieć płacić pełnej kwoty przeglądu. Kończy się termin w dowodzie rejestracyjnym to kończy.
@DinapeS: no gdzie , jak nie przejdzie dostajesz świstek i możesz autem 2 tygodnie się poruszać . Po tym okresie musisz wrócić sprawnym autem na skp do ponownej kontroli . Jak skończy się czas proponuję lawetą na skp auto zawieść bo teraz 1.5k cebulionów mandat jest za jazdę bez ważnego przeglądu .
@trzaichlac69: Nieprawda. Jak nie przejdzie przeglądu to znaczy, że auto nie jest dopuszczone do ruchu i nie może się nim poruszać. 2 tygodnie ma na zgłoszenie się na ponowny przegląd stwierdzonych usterek na pierwszym przeglądzie i tylko za weryfikację tych usterek płaci, nie za cały przegląd.
  • 1
@DinapeS: Dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Samochód "wyjątkowo" przeszedł przegląd
Na wejściu powiedziałem, że jest problem z poduszką i że jestem już umówiony do mechanika
Gościu zobaczył, że od ostatniego roku zrobiłem niewiele ponad 2tys km, to powiedział tylko, żebym jak najszybciej to ogarnął, bo za coś takiego policja może zabrać dowód rejestracyjny

Co do żółtej wtyczki, to ruszałem, dociskałem ale nic to nie pomogło, muszę poczekać na wizytę