Wpis z mikrobloga

#chilihead #papryczki
Który gatunek jalapeno polecacie co by fajnie plonowało i było fajnie ostre :)
Planuje tak 10-20 krzaków zawsze zamawiałem w palidwarazy . pl Habanero i peperoni też u nich zamówię bo mi pasowały do kiszenia ale może macie coś lepszego z PL do polecenia.
  • 5
@K_O_R_N_I_K
ja w tym roku z Apache próbuję, cayenne zawsze na propsie. Mam też w propagatorze Trinidad moruga, chocolate i lemon habanero.
Na propozycje dość późno bo już wysiane chyba powinieneś mieć, zwłaszcza te naprawdę ostre.
@emesc:

Na propozycje dość późno bo już wysiane chyba powinieneś mieć, zwłaszcza te naprawdę ostre.


W stycznia wysiewają ci co liczą na światło słoneczne :D
Jak im do*%$dole światła w growboxie własnej produkcji przez 12 czy 16 godzin plus landrynkowe Ledy to w maju będą gotowe :D xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W zeszłym roku zacząłem za wcześnie :) Doświetlając można zacząć z początkiem lutego jutro dziada
@emesc A takich półek są trzy xD Idealne to nie jest ale robi robotę :) Oczywiście boki na czas stania w pokoju są zasłonięte folią odblaskową co by światła nie marnować. A jak jest słoneczny dzień w marcu-kwietniu to folia odblaskowa jest zdjęta na cały dzień.
Minus to hartowanie :)
Ale plus jest taki że mogę mieć ~ 120 sadzonek ostrych papryk i pomidorów od nasionka :)
Pobierz
źródło: temp_file.png7458914126166155588
@K_O_R_N_I_K
a no to inna bajka, z ciekawości co to za panel ledowy? Ile ma W (choć to mało miarodajne) on i te żarówki?

Mi pierwsze nasiona wykiełkowały ale ciągną mocno w górę, zdecydowanie brakuje im światła. U mnie mały propagator jakieś 25x40, tam wchodzi taca na 40 sadzonek chyba z czego mam połowę wsadzoną i im dałem żarówkę 10W na 12h ale chyba powinno być ze dwa razy tyle. Zamówiłem Sansi
@emesc: Panel taki tylko już nie pamiętam jakiej mocy :)

https://pl.aliexpress.com/item/1005001489442877.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.7cc81c24RD5dUx&gatewayAdapt=glo2pol

A żarówki LED 24W 2750lm =170W CCD Luminova
Czyli światła będą miały pod korek :D
Ten panel to raczej uj daje więcej dają żarówki :D Każda z tych półek wygląda tak samo. O ile dobrze pamiętam to rozmiar tego regału z obi to 40 o na 100. A że rozsadę docelowo pakuje w doniczki 10x10 to matematykę zostawiam tobie :D