Wpis z mikrobloga

Nie podoba mi się ta moda na wpychanie do każdego mieszkania prysznica bez brodzika. W domu coś takiego jest super ale w mieszkaniu, gdzie nie zawsze istnieje możliwość zrobienia tego w 100% dobrze, niekoniecznie jest to dobre.

U mnie przykładowo wolałem zamontować niski brodzik, bo widziałem, że miałbym problemy z pociągnięciem rury do brodzika, musiałbym się może nawet lekko wkuć w strop, wygrzebać sporo styropianu (co pogorszyłoby akustykę) itd. A z tego co czasami słyszę, to masa osób i tak sobie zrobiła taki prysznic w tym samym bloku.

No i potem kurde słyszy się często w blokach te głupie odgłosy szumiącej wody i kij wie czy to bardziej wina dewelopera czy mieszkańców, którzy mają wylane w innych. Wszystko muszą mieć zabudowane, każda rura w ścianie itd. no i potem niby ładnie to wygląda ale wszyscy też narzekają, że ściany są z papieru.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #przemyslenia #remont
  • 11
@Drmscape2: To oczywiste, że to wygląda ładnie, ale o to mi chodzi, że wszyscy wciskają to na siłę, nawet jak niekoniecznie da się to w danej łaziencie poprawnie zrobić, z odpowiednim spadkiem odpływu, bez wkuwania się w strop itd.
@Murasame: no fakt. Jak wykanczałem swoje mieszkanie to słyszałem i widziałem co ludzie odpierdzielali. Wchodzili do nowego mieszkania i napierdzielali młotem po ścianach wkuwajac wszystko co się da. I potem zdzwienie że hałas albo że się gdzieś dźwięki niosą. Jeden z drugim rozwali ścianę która ledwo spełniała normy akustyczne a potem zdziwiony że głośno.
@Murasame: nie wkuwa się w strop tylko w posadzkę. Wkuwa się rurę odpływową (a nie doprowadzającą wodę), to nie szumi. Poza tym deweloper w tej samej posadzce wkuł Ci rury doprowadzajace wodę do wszystkich Twoich przyłączy i wszystkie rury odpływowe xD. Miejsca w nowych budynkach jest sporo, posadzka ma ~10cm. Trochę nie masz pojęcia o czym piszesz
@Wychwalany: To raczej ty chcesz mi wkładać do ust twoje domysły. Jak piszę o stropie to piszę o stropie. Jeśli rura odpływowa jest poprowadzona tak, że leci sobie w posadzce i pod nią w styropianie, to przy zastosowaniu odpływu, który musi być jeszcze niżej, jakim cudem chcesz zachować odpowiedni spadek? Bo według masz tylko dwie opcje, dać prysznic w inne miejsce albo wkuć się lekko w strop na samym końcu rury.
@Murasame: nikt w strop się nie wkuwa bo to grube naruszenie konstrukcji. Wymieniasz standardową rure 50mm na 40mm i masz już 10mm spadku gratis. Odpływ deweloperski w podłodze np. pod wanne masz z kolankiem, które usuwasz bo do liniowego wpinasz się na wprost i masz kolejne centymetry spadku gratis.
@Wychwalany:

1. To brzmi jak robienie tego strasznie na siłę. Sam musiałem dać doć nisko odpływ, bo mam bardzo niski brodzik, więc bez kolanka itd.
2. Nie twierdze, że każdy robi to źle, większość pewnie robi tak jak mówisz i za ceną zapychania się tej małej rurki mają swój wymarzony prysznic bez brodzika (piszę to z przekąsem, bo pewnie zaczniesz mi tłumaczyć, że są siatki na włosy itd.)
3. Ja mam
@Murasame: a jaką Ty masz rurkę w swoim brodziku, bo wątpię że 50mm, tam zazwyczaj też jest redukcja na 40mm. A co zrobiłeś z rurami do umywalki? Zostawiłeś doprowadzające na ścianie wraz z odpływem 50mm? Odpływ w umywalkach zazwyczaj redukuje sie na 32mm
@Wychwalany: W umywalce raczej nie masz aż tyle włosów co pod prysznicem, tam mała rurka nie jest problemem. Ja na tej ścianie nie graniczę z żadnym sąsiadem. Rura odpływowa do brodzika jest oryginalna, nie pamiętam jaka, syfon ma opcję na 40 i 50, nie pamiętam co było montowane przez dewelopera.
@Murasame: do łapania włosów i innych śmieci to masz sitka - w zlewie, umywalce, wannie, w odpływie liniowym.

Nie ważne że nie graniczysz na ścianie z sąsiadem. Szum z instalacji niesie się po konstrukcji na piętra w dół i na boki. Tak jak w blokach z PRL stukało się w kaloryfer to cały pion słyszał.

Czyli masz rurkę 40mm z możliwością wpięcia się do 50mm. To też uważaj żebyś tego nie
@Murasame:

bez wkuwania się w strop

Pierwsze słyszę, żeby ktoś próbował się z tym wkuwać w strop, chyba jakiś kaskader. Sporo już takich odpływów w blokach zrobiłem i jak nie ma opcji zejść głębiej bo stare budownictwo, brak styro pod wylewką to daje się to na podwyższeniu.