Wpis z mikrobloga

Wymontowalem stockowe chłodzenie AMD procesora, i zamontowałem Endorfy Fortis 5 Dual Fan wedle tutorialu oficjalnego z YT wraz z nową pastą. Po próbie włączenia komputera żadnej reakcji na przycisk, świeci się tylko pamięć ram po podłączeniu kabla, ale zasilanie chyba jest, bo płyta główna też reaguje. Natomiast komputer nie chce się włączyć, wyjąłem kartę i podpiąłem od nowa panel kilka krotnie i ciągle brak reakcji. Nic nie ruszałem poza zamianą wiatraka i kabli procesora, pomozcie.
Sprawdziłem parę razy kabel zasilający płytę, wszystko dopięte :(

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon RX 6750 XT GAMING
Procesor: Ryzen 5 3600X
Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600W 80 Plus Bronze
Pamięć ram: HyperX Predator RGB DDR4 16GB (2x8GB) 3200 CL16
Płyta główna GIGABYTE Aorus B450 PRO AM4
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG6V TG
#pytanie #pcmasterrace #komputery
Heexi - Wymontowalem stockowe chłodzenie AMD procesora, i zamontowałem Endorfy Fortis...

źródło: temp_file.png5222346962482692836

Pobierz
  • 7
@Heexi Czy podczas demontażu stockowego chłodzenia zeszło ono łatwo? Procesory Ryzen ze względu na budowę socketu mają taki defekt że targając na siłę przyklejone na wyschniętej paście chłodzenie do góry, prostopadle do płyty można wyrwać nóżki zakleszczone dźwigienką. Powinno się delikatnie kręcić prawo lewo aż same odskoczą. Jeżeli podczas takiego demontażu uszkodzeniu uległ procesor to objawy mogłyby się zgadzać.

Druga sprawa czy przykręcając mocowanie nowego chłodzenia nie skręciłeś tego za mocno bo
@celulozy: nawet bez tego by sie odpalil pc i sie nie przegrzal podczas uruchamiania xd
@gomjeden a co to zmienia przy nie odpalajacym sie pc xd
@Heexi jesli wszystko masz dobrze podpiete i tylko wymieniales chlodzenie to zdejmij je i sprawdz piny procesora, tak jak ktos pisal przy wyciaganiu z tego socketu mozna latwo pogiac te piny bo chlodzenie zlepia sie przez paste termoprzewodzaca. Jesli piny sa git i wszystko zeszlo
nawet bez tego by sie odpalil pc i sie nie przegrzal podczas uruchamiania xd


Nie zawsze, nie na każdej płycie.

a co to zmienia przy nie odpalajacym sie pc xd


@lubie-solnik: to, że jak będzie szukać przyczyny, niech przy okazji poprawi wentylator.