Wpis z mikrobloga

właśnie w tv mówili, że dług publiczny u nas wynosi 50,3% PKB i jesteśmy mniej więcej w środku "rankingu" krajów w Europie- w takiej Francji ponad 100%, we Włoszech też dług publiczny ponad 100% PKB i jeszcze mówili, że ten dług spada u nas najszybciej czy jeden z krajów, w których spada najszybciej w Europie. To jak to się ma do wiadomości od opozycji, że wnuki wnuków będą spłacać. To PiS daje i dług publiczny jest w ryzach, coś tu nie gra i ktoś tu najwyraźniej łże jak pies( ͡° ʖ̯ ͡°)
#ekonomia #inflacja #gospodarka #polska
  • 41
@posepny1: tvp info- wiadomo, że tam złego słowa na siebie nie powiedzą, jak w tvnie na po, ale jeśli to jest prawda, to opozycja ciągle kłamie, przecież to makroekonomia, dane, co nie kłamią( ͡° ʖ̯ ͡°)
@posepny1: dług publiczny do PKB? No 50,3%, daj konkrety co do poukrywanego długu, skoro taki jest- a nie wiem czy jest- tak twierdzisz, skoro dług spada i to najszybciej czy prawie najszybciej w Europie, to trudno, żeby koszt jego obsługi ciągle wzrastał
@posepny1: o widzisz, no tak, przy inflacji państwo ma wyższe dochody, ale jednocześnie mają więcej pieniędzy na spłatę, a nasza waluta stoi tam koło 4 coś za euro i dolara, no i do tego ten dług spada, czyli muszą go spłacać, więc jeśli zadłużenie jest spłacane to koszt jego obsługi nie rośnie. I teraz jeszcze mamy ponoć dostać pieniądze z KPO, które są niżej oprocentowane niż jakbyśmy mieli pozyskać pieniądze poprzez
@aa-aa: "ponoć" słowo klucz. Najwazniejsze że nie płacisz że chlebek 3 zł tylko 7 ale w tv mówią że dług publiczny wynosi 50% PKB, niżej niż we Włoszech a za paliwo płacimy mniej niż te niedobre Niemcy, a tak wogole to płacilibyśmy jeszcze mniej przez kilka miesięcy ale dobre państwo nie chciało żeby nas dopadł "szok cenowy". Ogólnie jest w pytę
I nie edytuj komentarzy po napisaniu bo to lekka manipulacja
@posepny1: nie edytuje, dopisałem końcówkę zanim odpisałeś, ale nie zmieniłem tym sensu wypowiedzi. To jasne, że orlen zawyżał ceny, z tą różnicą, że oni tych pieniędzy nie porozkradają, tylko pewnie trzymają na prezenty wyborcze dla ludzi- nie dla siebie. Inflacja zmaleje, ale ceny nie wrócą do tego co było, gdzieś czytałem, że ceny paliw to 1% inflacji, czyli nie aż tak wiele.
To jasne, że orlen zawyżał ceny, z tą różnicą, że oni tych pieniędzy nie porozkradają, tylko pewnie trzymają na prezenty wyborcze. Inflacja stanie, ale ceny nie wrócą do tego co było, gdzieś czytałem, że ceny benzyny to 1% inflacji, czyli nie aż tak wiele


XDDD milego dnia
@posepny1:
pierwszy lepszy link
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ceny-paliw-byly-zawyzane-ekonomista-wskazuje-o-ile-nizsza-powinna-byc-inflacja/0ygkzyp

W listopadzie i grudniu rozjechały się ceny paliw w detalu i hurcie. Eksperci łączą ten fakt z podwyżką VAT od nowego roku. Skutkiem tego była m.in. wyższa inflacja w końcówce 2022 r. W grudniu prawdopodobnie przekraczała 17 proc., a mogła być o 1 pkt proc. niżej.

Czyli 1%, jak pisałem. Zawyżali, ja też nie wierzę, że nie, ściemniają, ale tą kasę oddadzą ludziom w postaci prezentów
@posepny1: masz napisane 1%, też myślałem, że więcej, ale skoro 1, to 1. I to mówimy o zawyżonej różnicy cen paliw, a nie wpływie samego paliwa na ceny, więc ten 1% by się zgadzał. Kto gdzie kradnie, konkrety.
wychodzi na to, że zawyżali cenę, żeby mieć kasę na prezenty wyborcze dla ludzi. To jest nie fair najwyżej względem opozycji, ale oni kłamią cały czas- opozycja, nie mają żadnej oferty, a obywatele dostaną tą kasę z powrotem w takiej lub innej postaci.
Cukru miało nie być, odra zatruta już pamiętam czym, węgla miało nie być, mieliśmy zamarznąć, gazu braknąć, same fejk niusy, taki ich obraz
@aa-aa: mogę Cię cytować w innych rozmowach? Nie jestem niedobry to spytam ale dawno nie trafiłem na takiego gagatka. Mam nadzieję że masz z 50 lat i nie widzisz jak Cię ruchają. Albo chociaż płacą coś
@posepny1: pytałem o konkrety to zaraz próbujesz obrażać. Jak zobaczę i będzie to wiarygodne to uwierzę, nie mam z tym problemu. Ale na argumenty "tylko Jarek". " tylko pis" co można powiedzieć xD
Po prostu kłamała opozycja widocznie z tym gigantycznym długiem publicznym, okazuje się, że to nie jest prawda, tyle. Kolejny ich fejk nius do kolekcji. I oni żadnego programu wyborczego nie pokazali xD ich program- zabrać 13, 14 i
@aa-aa: dostales konkrety i je zignorowales wiec przeszedlem na Twoj tryb rozmowy. Nie wiem wogole czemu jeszcze widze powiadomienia skoro jestes zablokowany.
A za peło
jeszcze mówili, że ten dług spada u nas najszybciej czy jeden z krajów, w których spada najszybciej w Europie

To PiS daje i dług publiczny jest w ryzach

oni tych pieniędzy nie porozkradają, tylko pewnie trzymają na prezenty wyborcze dla ludzi- nie dla siebie

ich program- zabrać 13, 14 i 500+ xD


i cream de la cream

ale tą kasę oddadzą ludziom w postaci prezentów wyborczych. Co innego jakby porozkradali... ale