Wpis z mikrobloga

Wrzucę też tu, mimo, że nowy Wyklop to portal nie zachęcający do jakiejkolwiek aktywności.

Sejm w trzecim czytaniu przegłosował "Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych" .


W zakresie ubojki o dziwo bez strat, wręcz wąż nieco mniej przydeptany.

1. Broń dla mundurowych, którzy posiadają broń służbową (w tym WOTowcy z 2-letnim stażem). Wprowadzone jako ważna przyczyna posiadania broni dla celów ochrony osobistej oraz ochrony osób i mienia.

2. Dla celu sportowego - staż miesięczny w klubie, zamiast dotychczasowych 3 miesięcy.

3. Odwołanie od badań lekarskich do innego lekarza uprawnionego do przeprowadzania tych badań.


4. Egzamin na policji płatny max 20% wynagrodzenia minimalnego. Czyli na chwilę obecną obniżka, zdaje się. Przeprowadzany przez 3-osobową komisję, w której musi być instruktor strzelectwa.


5. Zatwierdzanie regulaminu strzelnicy na podstawie KPA, dalej przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

#bron #strzelectwo #prawo
  • 6
@Polinik: zapomniałeś jeszcze o wywaleniu obowiązku badań dla myśliwych co 5lat.
w sumie zmiany pozytywne, trochę tylko smuci, że zmiany nie zostały przegłosowane jednogłośnie, a KO i lewica próbowali uwalić te poprawki, bo wydaje mi się, że są to pozytywne zmiany, bez radykalnych zmian.
@inshallah: 3 razy czytałem treść przegłosowanego projektu a mimo to umknęło. :)

W sumie te badania to była fikcja, zmienia to nic, będą mieli parę stówek więcej na wódkę. :)
@Polinik: Szkoda że przy okazji nie wypieprzyli przynajmniej zezwoleń na rakietnice, gazówki i kusze. ( ͡° ʖ̯ ͡°) To jest dopiero zawalające policję zbędna makulatura do przemiału

BTW, o ile dobrze rozumiem to w praktyce cała przebieżka przy uzyskiwaniu zezwolenia do celów sportowych skraca się z około 6-7 miesięcy do około 3-4 miesięcy. Dobrze rozumiem?
BTW, o ile dobrze rozumiem to w praktyce cała przebieżka przy uzyskiwaniu zezwolenia do celów sportowych skraca się z około 6-7 miesięcy do około 3-4 miesięcy. Dobrze rozumiem?


@rebel101:
Skraca się o dwa miesiące, bo nie trzeba czekać 3 miesięcy na egzamin, tylko jeden. Plus poślizg związany z czekaniem na termin egzaminu, więc pewnie jakoś tak, jak piszesz.
inshallah: 3 razy czytałem treść przegłosowanego projektu a mimo to umknęło. :)


W sumie te badania to była fikcja, zmienia to nic, będą mieli parę stówek więcej na wódkę.


@Polinik:3 ) w art. 15 w ust. 4 wyrazy „art. 10 ust. 2 pkt 1–3” zastępuje się wyrazami „art. 10
ust. 2 pkt 1 i 2”;
@inshallah: jeśli chodzi o badania dla myśliwych, to zastanawia mnie jeszcze kwestia tego, czy w tym roku tak czy siak nie będą musieli przedstawić badań, ponieważ zmiany w UOBiA muszą jeszcze zostać przegłosowane przez senat, podpisane przez prezydenta i zostaną wprowadzone dopiero po 3 miesiącach od opublikowania zmian