Wpis z mikrobloga

pasyw - "mężczyzna" bezkonfliktowy, biernie przyglądający się otoczeniu, niesamodzielny, idący na ustępstwa. Jest to cecha znienawidzona przez społeczeństwo. Cecha wspólna różnego rodzaju Cuckoldów, Soyaów, Przegrywów itp

pasyw powstaje poprzez utracenie wzorców męskich na przestrzeni pierwszych lat życia. Często padali ofiarą toksycznym, nadopiekuńczym matką którzy całkowicie zatracili jakąkolwiek chęć rywalizacji. Nieomylnie wysł#!$%@?ące poleceń gąbki nie posiadające cechy samodzielnego myślenia przenikają takimi mądrościami jak "dziewczyny lubią spokojnych chłopaków", "nic nie usprawiedliwia przemocy", "bądź mądrzejszy, będziesz ich szefem" itp.

Niefortunnie po przyjściu do szkoły pasyw staje się łatwym celem dla okolicznych Sebastianów, którzy w wieku 12 lat produkowali więcej testosteronu niż pasyw przez całe swoje życie. Często był wyzywany, bity, kopany, poniżany po czym ma 3 drogi wyjścia

1. Ogarnąć się i nawet pod groźbą dostania #!$%@? postawić się oprawcą
2. Skrywać w sobie złość i wierzyć w to że oni są głupi a ty mądry i w przyszłości będziesz ich szefem (XDDDDDDDDDDDD)
3. Całkowicie wyzbyć się jakiejkolwiek samooceny i poczucia własnej wartości żeby przez reszte życia spędzić na świętym tagu

Większość pasywów wybiera drogę 2 i 3

jak poznać pasywa
- pacyfista
- brzydzi się agresją
- będąc poniżany nie odpowiada na to bądź próbuje obrócić w żart
- łatwo go manipulować
- idzie na kompromisy nawet gdy jest na wygranej pozycji
- wierzy że "dobro zawsze zwycięża"
- nigdy nie kwestionuje zdania swoich autorytetów (np. szefa, nauczycieli, rodziców itp.)
- łatwowierny
- brak chęci rywalizacji
- boi się "toksycznej męskości"
- wieczny obserwator
- boi się popełniać błędy

UWAGA: Jeżeli poczułeś się urażony to najprawdopodobniej jesteś pasywem. Nie traktuj tego wpisu jako próbę obrazy lecz jako próba uświadomienia

W najbliższym czasie zamierzam zrobić test na pasywa ( ͡° ͜ʖ ͡°) plusowani będą wołani

#pasyw #yebaka #przegryw #psychologia #testosobowosci #ulegly
iluvmypickle - pasyw - "mężczyzna" bezkonfliktowy, biernie przyglądający się otoczeni...
  • 13
@PrawaRenka: jako dr. inż. psychologii alternatywnej stwierdzam że jest to ciężki przypadek, jednak jeżeli ten wpis zadziała na ciebie jak kubeł zimnej wody to masz szanse wyjść z pasywności. Nie jest to łatwe jednak realnie jest to jedyna droga na wyjście z przegrywu ((oo))
@iluvmypickle:

Ogarnąć się i nawet pod groźbą dostania #!$%@? postawić się


W dorosłym życiu 25+ ciężko mieć oprawcę, któremu można się postawić (chyba że ktoś nadal przebywa wśród sebixów).
Pasyw to powinien iść na terapię i przepracować dzieciństwo. Ale prawdziwy pasyw nie będzie walczył ze swoją pasywnością. Nawet po przełknięciu pigułek nadal będzie poszukiwał dominujących nad nim kobiet, często starszych bo jako pasyw chce się poczuć jako niewinna dziewczynka. Taki człowiek
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@PrawaRenka: to jest właśnie przykład pasywności, ponieważ z góry zakładasz że się nie uda. Geny to 35% sukcesu. Mając słabe geny też jesteś w stanie wyjść z pasywności, będzie to cięższe ale jest to jak najbardziej możliwe. MUSISZ IŚĆ I WALCZYĆ
@PrawaRenka: ja też byłem pasyw i dalej mam przebłyski pasywności lecz kiedy 2 lata temu zdałem sobie z tego sprawę i zacząłem stopniowo poprawiać swoją sytuację to jest duuuużo lepiej. Do porażek nie powinno podchodzić się emocjonalnie, trzeba wyciągnąć wnioski i spróbować do skutku.
@Mezomorfix: Eko aktywista kupujący ubrania z drugiej ręki i jeżdżący komunikacja miejska, ale jednocześnie pracujący w "prestiżowej" pracy to już pasyw, czy nie? Ja bym tutaj bardziej zwracał uwagę na charakter, a nie na wyścig na droższy samochód i na droższe ubrania, bo agresywny seba patus też zadowala się prostą i spokojną praca na taśmie i gruzem passatem, ale jednak daleko mu do tzw. "pasywa".
@iluvmypickle:
Jest tutaj taka linia rozumowania, z którą jak najbardziej się zgadzam, której doświadczyłem i pracuje nad tym, aby to zmienić:

Brak bądź niedostateczność wzoru męskiego w pierwszych latach (ta jakąś główna granicą kreowania charakteru mniej więcej do 6 roku) plus nadopiekuńczość ze strony matki plus przewaga kobiet w bliskiej rodzinie (7 kuzynek i jeden, osiem lat starszy kuzyn) plus pełna rodzina bez problemów finansowych bardzo mi utrudniły chęć jakiejkolwiek rywalizacji.