Wpis z mikrobloga

Mirki, komponuje kompa pod gry i kopanie.

Będę składał zestaw który zaproponował @KuliG

Tylko mam pytanie jaką kartę wybrać, bo jest 7 wersji Radeona R9 270, link: http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=Radeon+R9+270X+OC+2GB+WindForce

Zestaw to:

i5-4440 ~670zł

MSI B85-G43 ~250zł

8gb ram ~260zł

Western Digital Blue 1 TB ~215zł

Radeon R9 270X OC 2GB WindForce(3 wentylatory) ~720zł

Zalman Z3 Plus ~160zł

Corsair VS 450W ~150zł

ps. jeżeli wybiore montaż, to zmontują mi cały komputer, razem z oklablowaniem? (okablowanie wliczone w montaż?) <- chodzi o morele.net

#kryptowaluty #dogecoin
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stg44: dlatego własnie pytam mirków :p a chciałem złożyć coś co będzie wstanie wykopać jakieś nowekryptowaluty, a te proponowane zestawy sa bardziej casualowe.
  • Odpowiedz
@BadzLepszy: niedawno kupowałem kompa w morele więc podzielę się moją historią ;) Wszystko zamówiłem w niedzielę. W poniedziałek do mnie dzwonili, że nie mają takiej obudowy jaką wybrałem (mogłem ją zamienić, albo wziąć wszystko bez obudowy - zmieniłem obudowę w godzinę i wysłałem zmianę do działu handlowego). We wtorek dostałem maila z numerem konta i potwierdzeniem że towar zostanie wysłany w poniedziałek (czyli tydzień od złożenia zamówienia). Okazało się, że
  • Odpowiedz
@BadzLepszy: nie zlecałem montowania kompa, bo mam frajdę kiedy robię to sam:) komp jest cały i zdrowy, nic nie brakowało. Kable są takie jakie dają producenci przy sprzęcie swoim. Czyli często dysk OEM nie ma kabla SATA, ale za to ma go płyta główna (u mnie tak było).

Wszystko zapakowane w duże pudło, w środku zabezpieczone nieźle. Moją paczkę kurier mocno potargał, ale ostatecznie zaryzykowałem i ją odebrałem.
  • Odpowiedz
@ManDZiO: no niby tak, ale ja się nigdy nie zajmowałem hardwarem i mógłbym coś spiep**ć a jak jest opcja złożenia za 1zł to chyba to wezmę, chociaż rzeczywiście fajnie samemu to złożyć :)

@pucinii: Panie, na Doge przyjdzie czas, tak czy siak będzie to the moon! :D
  • Odpowiedz
  • 0
@BadzLepszy: mam nadzieję, że nie napisałem za późno. Bierz r9 270 (bez X). X to ta sama karta co wersja bez X. 270 robi identyczny hashrate co 270x, a kosztuje 120 zł mniej... Karty się różnią tylko taktowaniem. Każda 270 się podkręci do zegarów 270x z palcem w dupie ;P
  • Odpowiedz
@Lanc: 120 zł drożej, a nie 300. Ale może jest różnica jak są 3 radiatory zamiast 2. Tymbardziej, że komp będzie długo chodziłi kopał ;)

No nic nie wiedziałem, jak będę brał następną to wezmę tańszą.
  • Odpowiedz