Wpis z mikrobloga

To był polityk z prawdziwego zdarzenia. Mógł powiedzieć "nie mieszajmy się w sprawy jakiegoś komunistycznego kraju nad Wisła przesiąkniętego korupcją, to nie nasze sprawy", a jednak upomniał się o nas i wiedział że Polacy chcą wyrwać się z Rosyjskiej strefy wpływów i jest wola narodu, tylko potrzebna jest pomoc i jak dzisiaj słyszę że nie mieszajmy się w sprawy Ukrainy to zastanawiam się gdzie byłaby dziś Polska gdyby wtedy panowała taka idiokracja ala Trump który mówi że "America First" i inne kraje nas nie interesują, zajmijcie się sobą sami i sami "się dogadajcie". To samo z Białorusią gdzie jest wola narodu tylko potrzebna jest pomoc z zewnątrz, zrozumienie i mądrość a nie liczenie że samo się zrobi. Dyktatorzy nigdy od tak nie oddają swojej władzy, bo ludzie wyszli na ulicę i protestują tylko potrzebna jest działalność służb i na samym końcu najważniejsze bez którego nic się nie uda, czyli wola narodu do zmian, a zarówno Ukraińcy jak i Białorusini wielokrotnie udowadniali że chcą być częścią zachodu i demokratycznego świata

#wojna #historia #ukraina #usa #rosja #polska #ciekawostki #swiat #polityka #zsrr #geopolityka #ciekawostkihistoryczne #europa
dotnsau - To był polityk z prawdziwego zdarzenia. Mógł powiedzieć "nie mieszajmy się ...
  • 5
@dotnsau: północni Koreańczycy również chcą wolności.

1) ilu martwych Koreańczyków z Północy i ile żołnierzy i cywilów koalicji uważasz za sprawiedliwa cenę za wyzwolenie?
2) kto ci dał mandat by o tym decydować?

Jak miałem 12 lat to też sobie myślałem że to fajnie się wyzwalać ludzi i czemu nie, ale w odróżnieniu od neokoni nie skończyłem na tym swojej edukacji.
@dotnsau
ale ty sobie zdajesz sprawę że oni nałożyli tylko sankcje, idąc ta analogią powinniśmy nałożyć sankcje na Rosję i wyrażać oburzenie wojna na Ukrainie, nikt nam nie pomagał ta jak dziś pomaga się Ukrainie, i Polska o takiej pomocy nawet nie mogła marzyć, i nie tylko Polska wystarczy przypomnieć o wizycie ukaldu w Cechach
@LifeReboot: Jak dobrze widzisz nikt mi nie dał takiego prawa i wciąż tacy dyktatorzy jak Kim Dzong Un, Łukaszenka i Putin mają się dobrze, ale nie miałem nic przeciwko jak rebelianci wyciągali z rury Kaddafiego, Siły specjalne USA wyciągały z nory Saddama i dopadli i wyeliminowali Billadena. Niestety trochę nie wyszło później ale i tak gdyby żyli byłoby o wiele gorzej a nawet nie chcę myśleć co mogłoby się stać jakby