Wpis z mikrobloga

@art212: ja używam powiadomień generowanych przez aplikację Home Assistant na telefonie do informowania, kiedy mój Smart watch jest prawie rozładowany i kiedy znów bateria ma 100%

O to chodziło? Nie wiem, czy są jeszcze jakieś inne sposoby wysyłania powiadomień.
@art212:
Powiadomienia na telefon:
Powiadomienie TTS ( głosowe) wyżywam do powiadomienia awaryjnego, przeciek, alarm domowy. Nawet przy wyciszonym telefonie otrzymuje głośnie powiadomienie.
Powiadomienie przez Send a notification with notify, aktualizacje HACS, HA.

Powiadomienie na telewizorze, wyskakujące okienko z podglądem z kamery, jeśli ktoś jest przed domem
Powiadomienie na ekranie tabletu, powiadomienie kalendarza (wywóz śmieci, płatności, ważne wydarzenia)
Wiele powiadomień mam przez Pushbullet dlatego, że wykorzystuje jego synchronizacje z innymi telefonami
@WykoZakop: A da się zrobić, aby nawet przy włączonych tylko wibracjach, dźwięki z aplikacji były dalej głośne? To już chyba kwestia jakiejś aplikacji gdzie wymaga roota? ;)
@WykoZakop: Dzięki, pobawiłem się tym trochę i stanąłem na tym, aby zwykłe powiadomienia miały zawsze dźwięk. Jak na razie tylko TTS mogłem zrobić, aby mimo trybu cichego albo trybu DND TTS było głośne, ale zwykłe powiadomienia nie działają.. udało Ci się to rozwiązać jakoś?
@WykoZakop: Tak mogę zmienić, ale niestety, wtedy pozostaje, tak jak zmieniłem :(
Czyli mam włączone wibracje, zmieniam na dźwięki, wysyłam powiadomienie i dalej mam włączone wibracje.

Próbowałem tak:

service: notify.mobileappsmg781b

data:

title: "Wake up!"

message: "The house is on fire and the cat's stuck in the dryer!"

data:

ttl: 0

priority: high

channel: alarmstream_max


ale dalej mam tylko wibracje na powiadomieniu (gdy są włączone tylko wibracje)
@NetJaro:
Blokowo:
- ustaw głośność
- powiadomienie
- (podstawowe ustawienia) ustaw głośność, wibracje
Możesz wykorzystać do tego skrypt lub automatyzacje
/
Niedługo, będzie nowa wersja HA coś pozmieniają .( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z powiadomieniami jest wiele niewiadomych, zależy od wersji androida, ustawień w apce HA
np.
HA telefon> ustawienia>Aplikacja towarzysząca> Kanały powiadomień
WykoZakop - @NetJaro: 
Blokowo:
- ustaw głośność 
- powiadomienie
- (podstawowe ustaw...

źródło: Screenshot_20230201_164631_Home Assistant

Pobierz