Wpis z mikrobloga

@AllOver: ja i @Mr_Trabalski zbudowaliśmy rowery na tych ramach. Szykuj się na duże problemy z dostępnością nietypowych części i spooooore koszty.

- sztyca 1000
- widelec 1500
- headset i custom mostek, nietypowy zacisk sztycy, zaślepki, haki i przelotki - kolejne 1000-1500

A to jeszcze przed kosztami napędu, kół i reszty szpeju, do tego przy założeniu, że rama nie jest połamana (to są zwroty gwarancyjne!). W sytuacji gdy nowy jest za
Pobierz ujdzie - @AllOver: ja i @Mr_Trabalski zbudowaliśmy rowery na tych ramach. Szykuj się ...
źródło: 20220507_150422_
@ujdzie: Zajebisty!

@AllOver Tak jak pisał mirek wyżej trudno o pozostałe części do tej ramy, jeśli już kupować to imo tylko kompletny zestaw ze sztycą i widelcem. Jak ja się nimi interesowałem to nawet był problem z kupieniem zacisku sztycy, teraz może jest lepiej.
Do tego jest duże ryzyko trafienia ramy z jakimś uszkodzeniem ukrytym którego nie będzie widać na pierwszy rzut oka.

Raczej taniej, szybciej, prościej i przede wszystkim bez
@ujdzie no właśnie zastanawia mnie widelec, czy ma standardową główkę i można dobrać coś aftermarket?
Sztycę, zacisk, hak to na pewno trzeba szukać oryginału. Napęd mam, koła też.
@AllOver: Ten Rose ma wewnętrzne prowadzenie linek więc wideł wraz z sterami musi pasować do ramy, raczej nie ma możliwości dopasowania czegoś innego niż oryginału, a nawet jeśli to będzie metoda prób i błędów
@AllOver: widelec możesz dobrać standardowy, to jest "współczesny widelec szosowy" ze zwężaną główką (tapered) z 1 i 1.4 do 1 i 1/8 (chociaż nie pamiętam czy nie 1 i 1/2), idealnie gdyby miał wewnętrzne prowadzenie przewodów tak jak tu, ale nie jest to krytyczne, zawsze możesz puścić na zewnątrz. To czego nie dostaniesz w standardowych to to przesunięcie do przodu, które trochę zmienia geometrię. Orbea ma podobne w swoich nowych gravelach
@ujdzie
a wydawało mi się, że widziałem kiedyś taki widelec co był ścięty od czoła.
Korci mnie żeby kupić tą ramę w takiej cenie ( ͡º ͜ʖ͡º)
a wydawało mi się, że widziałem kiedyś taki widelec co był ścięty od czoła.


@AllOver: Też coś takiego kojarzę, ale to w jakiejś włoszczyźnie albo inny cervelo było... a może w starych specach? Generalnie jakieś niszowe rozwiązania, które się nie przyjęły, bo łatwiej w normalnym wywiercić dziurę, bez kompromisów w wytrzymałości.

A ramę możesz kupić, wyceny części podałem. W opcji minimum, z rzeczy, które musisz kupić w oryginale sztyca €200 +