Wpis z mikrobloga

Ciągle tylko kary, nakazy zakazy. Nie sprzedaż mieszkania, nie wjedziesz samochodem do miasta, zakaz użycia kamery, telefonu, zakaz płacenia gotówką, zakaz latania samolotami, miasta 15minutowe, nakaz jedzenia robaków, kara za brak szczepienia. Co się dzieje??? Zakaz życia dla normalnych ludzi???????
#pytaniedoeksperta #pytanie
PIAN--A_A--KTYWNA - Ciągle tylko kary, nakazy zakazy. Nie sprzedaż mieszkania, nie wj...

źródło: 512JtHKxFQL._AC_UF894,1000_QL80_

Pobierz
  • 179
Ciągle tylko kary, nakazy zakazy. Nie sprzedaż mieszkania, nie wjedziesz samochodem do miasta, zakaz użycia kamery, telefonu, zakaz płacenia gotówką, zakaz latania samolotami, miasta 15minutowe, nakaz jedzenia robaków, kara za brak szczepienia.


@PIAN--A_A--KTYWNA: Tak, w czym problem? Mieszkań i tak jest za mało, samochód w centrum miasta to i tak udręka i komunikacja jest lepsza, jaki zakaz kamery i telefonu? XDDD zakazu płacenia gotówką nie będzie, ale ona i tak jest
Już ostatnio się spotykam coraz częściej, że jak ktoś wspomina o miastach 15-minutowych to wrzucają go do przegródki "zamordysty".


@Tylko_na_chwilke: Bo jak ktoś próbuje wdrażać miasto 15-minutowe to nie trzyma się koncepcji którą wrzuciłeś tylko utrudnia ruch zmotoryzowanych. Fajnie mieć wszystko w zasięgu 15-minutowej podróży, ale chcę mieć też wybór jak tę podróż zrealizować. Nie mówiąc już o durnym dogęszczaniu i zabudowywaniu każdego wolnego skrawka przestrzeni co obniża poziom życia mieszkańców.
10 lat temu kazał byś #!$%@?ć tym co zakażą ci aut spalinowych.


@jednakenergetyk: 10 lat temu na studiach rozmawialiśmy o tym, jak szybko pojazdy elektryczne zdominują rynek i jak duży w tym będzie udział przepisów ograniczających dostępność samochodów spalinowych. Nie przesadzaj, Tesle pojawiły się w 2012 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Żebyś mnie źle nie zrozumiał - jak dla mnie przepisy ekologiczne odnośnie pojazdów w Europie to
@BeatboxRocker: na 5 ulicach, w 5 miejscach, w określonych dniach i godzinach będą "bramki" (czyt kamerka czytająca rejestracje) i będą kary za przejeżdżanie tych punktów.
Czy dobrze? Nie wiem. To jest eksperyment. To się nie różni znacząco od 'stref wolnych od samochodów', a jest nawet mniej inwazyjne (bo to dosłownie punktowe "checkpointy", jeśli pojedziesz dookoła to wszystko jest git). A oryginalne znalezisko jakiś szur oczywiście zatytułował, że nie będzie można opuścić
@ajuto00: Dokładnie jakie? Chodzenie w maskach? Część ludzi miała to w 4 literach. Akurat tam logicznie działali. Jaką mają gęstość zaludnienia? Shenzhen ma ok 2000 km2 przy 25 mln ludzi. Daje to 12,5 tys. ludzi na km2. Dla warszawy to odpowiednio 520 km2, 2 mln ludzi, 3850 ludzi / km2. U nich 1 blok to więcej mieszkańców, niż osiedle w pl.