Wpis z mikrobloga

Tak prezentuje się fee na Krakenie, Coinbase Pro i Bitpandzie Pro. Jak widać przy małych kwotach rzędu np. 200 euro najtaniej wychodzi Kraken. Przy trochę większych pałeczkę przejmuje Bitpanda Pro. Natomiast od 1000 euro znowu lepiej kupować na Krakenie ze względu na to, że Bitpanda Pro ma zwiększone make/taker fee od tej kwoty.

Krótko mówiąc Kraken i Bitpanda Pro są porównywalne. Natomiast Coinbase Pro jest tania dla małych kwot, później opłaty są wyraźnie wyższe zważywszy na wysokie taker/maker fee.

Trzy uwagi. Po pierwsze fee wypłąty na Coinbase Pro jest zmienne i nie ma podanego na stronie. To które wpisałem pochodzi z moich dawnych wyliczeń bądź z tego co znalazłem w necie. Po drugie fee wypłaty na Bitpandzie Pro zgadza się tylko w momencie pustego mempoola, bo jest zmienne. I po trzecie wypłata z Coinbase Pro jest u mnie zerowa. Są tu pewne niejasności, bo w jednym linku na Coinbase Pro jest napisane, że SEPA jest darmowa (można to dwojako interpretować), a w innym jest fee 0,15 euro. Mnie nigdy fee nie pobierało i uważam, że to 0,15 euro tyczy się wpłaty na klasyczną exchange Coinbase, a nie na giełdę Pro. Jedna i tak to niewiele zmienia.

Lepiej byłoby zobrazować te opłaty w formie wykresów, ale już mi się nie chce tego robić. Może innym razem.

#bitcoin
Pobierz rysiekryszard - Tak prezentuje się fee na Krakenie, Coinbase Pro i Bitpandzie Pro. Ja...
źródło: gieldy