Wpis z mikrobloga

Warszawa wzorem dużych europejskich miast: spróbujemy ograniczyć dominację samochodów w miastach, zmniejszyć szkodliwy hałas, wydatki na infrastrukturę, zanieczyszczenie. W innych miastach gdzie to wprowadzono ludzie byli sceptyczni ale po czasie nie chcieliby wracać do starych zasad a biznesy w strefach zamiast plajtować, odżyły.

Wykopki: KOMUNIS, TOTALITARYS, GOTOWANIE RZABY.

Kek xD

#motoryzacja #shitwykopsays
  • 165
@DunningKruger
Ja tam jestem za tym, żeby w miastach jeździć tylko transportem publicznym/rowerami, ale w Polsce średnio to dziala.
serio tak uważam, bo to jest bardzo zajebiste, ale pomijasz jedną, ale za to zajebiście sporą różnicę.
Na zachodzie najpierw zadbano o #!$%@?ą infrastrukturę alternatywną dla samochodów - rowerowa, kolejki, metro, a czasem nawet i #!$%@? kolejki linowe, a dopiero potem zaczęto ograniczać samochody.
W Polsce od dupy strony, nie ma kompletnie alternatyw
  • 37
@DunningKruger
w Warszawie problem jest taki, że przez ścisłe centrum lecą 4 trzypasmowe arterie, co jest dość niespotykane. do tego ludzie sie po prostu przyzwyczaili, bo to zachęcało do dojazdów autem. ja pracuje przy rondzie onz i dojezdzam zbiorkomem, tak tez nie kumam ludzi, ktorzy dojeżdżają autem do samego centrum i parkują je na 8h. natomiast blokuja oni świetnie miejsce dla tych co chcieliby podjechac ogarnąć jakies sprawunki.
>: wprowadz wiecej ograniczen biznes odzyje xd


@rrobot: w wypadku samochodów to działa. Wszedzie tam gdzie ich nie ma jest pełno ludzi w centrach miast.
@WiesniakzPowolania poproszę o taki przykład w Warszawie, gdzie po ograniczeniu ruchu biznesy odżyły.
Częściej obserwuję jak zamykają się miejsca, które działały latami żeby na ich miejscu pojawił się nowy kebab, bank, tani ciuch czy inne równie prestiżowe działalności, dodające kolorytu okolicy.
@gnch
Jakie biznesy odżyły na Krakowskim Przedmieściu?
Akurat też ten przykład jest specyficzny w swoim rodzaju, bo to typowe tereny turystyczne, na których ruch pieszy jest bardziej naturalny. Tam występują w większości kawiarnie i restauracje, co jest normalne dla takich miejsc. Poza tym ruch tam zawsze był bardziej, albo mniej ograniczony.

Patrząc jednak na inne miejsca, gdzie ruch został ograniczony lub ulice zwężone, nie widać renesansu biznesów. Znikają przed wszystkim usługi, prowadzone
@xqwzyts: widziałeś w ogóle jak ta strefa wygląda? Nawet jadąc przez centrum trasa Łazienkowską będziesz już poza strefą, a ty tu wyskakuje aż z obwodnicą.

@typ53B
Klient biznesowy ma generalnie auto młodsze niż 11 letni diesel i 17 letni benzyniak, a i tak takie "olaboga restrykcyjne i zamordystyczne" przepisy są planowane na 2032, bo obecnie to odpowiednio 27 i 18.
@Kapitalista777
wy rozumiecie co piszecie? czy słowo ,ideologiczny' wstawiacie wszędzie gdzie wam pasuję i nie podobają się słowa opa.

ideologiczny odpał w celu zachowania czystości? zdrowszego życia? mieszkajac w Krakowie zamykasz okna, żeby świeżym powietrzem oddychać, a ty pieprzysz jakieś farmazony ja #!$%@?.

ideologiczny odpał to wy macie we łbie, prawaki zasrane.