Wpis z mikrobloga

Często pojawia się argument, który przytaczają normiki, że na tiktoku jest X% treści wartościowych. Powie ktoś mi jakie to "wartościowe" rzeczy można przekazać w 30 sekund w filmiku, o którym zaraz zapomnimy, bo odpalimy 20 kolejnych?

Często też czytam, że w Chinach to jest inny tiktok i oni tam mają pokazywane treści jeszcze lepsze, zwiększające ich motywację, bo pokazują jak ktoś pracuje, albo coś w podobie. Znaczy, że chiński człowiek się jakoś różni i ich mózgi działają inaczej i w magiczny sposób wolą oglądać coś innego niż europejskie, czy amerykańskie mózgi?

Niech ktoś wyjaśni, bo nie zasnę
  • 19
@Rimbolo: i zdajesz sobie sprawę, że nie da się kontrolować i cenzurować w sposób skuteczny nawet 1% treści tworzonych przez społeczeństwo chińskie w internecie? Aby to robić to byś potrzebował z 1% populacji zatrudnionej jako cenzorów
Znaczy, że chiński człowiek się jakoś różni i ich mózgi działają inaczej i w magiczny sposób wolą oglądać coś innego niż europejskie, czy amerykańskie mózgi?


@Defined: Znaczy, że rząd chiński wpakował im na serwer inny algorytm śledzący i dostają inne propozycje filmów. Inne filmy są promowane.
Wrzucisz kręcenie dupą? Dostanie shadowbana i zostaną ucięte zasięgi.
Zrobisz film, jak z kolegami robicie potrójne salto na trampolinie? Algorytmy je wypromują.

Akurat mi wypluło
Nemayu - >Znaczy, że chiński człowiek się jakoś różni i ich mózgi działają inaczej i ...
@Nemayu: aha, no fajnie. I co zrobisz z tą informacją, jak ona zmieni twoje życie?
Otworzyłeś tiktok w Chinach i korzystałeś z niego dłużej, aby zweryfikować co ten gość powiedział, czy uwierzyłeś mu na słowo?
@Nemayu: ale ja wiem co to jest shadowban xD, pytam się, czy sprawdziłeś co mówił ten gość w turbanie, czy uwierzyłeś mu na słowo. Shadowbana stosują wszystkie popularne portale społecznościowe
@Defined: Ja właśnie obejrzałam kilka filmów o ksiązkach, dodałam do ulubionych i sobie może kupię, obejrzałam też iluzjonistę zdradzającego sztuczki, zapisałam sobie przepisy na jedzenie. Jak się chce, to można mieć wartościowe, kwestia algorytmu
@Invisiblinio: ale przecież dla Polaków jest inny algorytm, powinny być tańce i patostreamy.
Wiesz ile dziennie czasu poświęcasz na oglądanie tiktok? Ile książek już tam poleconych przeczytałaś, ile przepisów wykorzystałaś?
@Defined: Weronika z Mao Powiedziane pokazywała ostatnio, że na chińskim tiktoku jest takie samo gówno co na zachodnim. Czasami na IG przeglądam jakieś konta z filmikami z douyina i bywa, że są takie pokazujące pomaganie komuś itp., ale większość to takie bezsensowne gówno typu jakieś pranki, scenki z życia, tańczące laski itp. Na zachodnim tiktoku też można przecież znaleźć jakieś edukacyjne / coachingowe / moralizatorskie filmiki, ale mówienie że na chińskim
@Defined: tiktok z pół godziny na dobę, plus około godzina własnego publikowania, bo reklamuję własną powieść.
W zeszłym roku sporo wykorzystane, w tym jeszcze nie.
Algorytm jest dość inteligentny - jeśli z jakiejś kategorii się przesuwa bez oglądania coś w 1-2 sekundzie, to tiktok już przestaje to pokazywać, a jak coś się obejrzy do konca to coraz więcej i więcej.
aha, no fajnie. I co zrobisz z tą informacją, jak ona zmieni twoje życie?


@Defined: Przecież to ty pytasz. Ja tylko odpowiadam na twoje pytanie. Pytaniem powinno być, co ty zrobisz z tą wiedzą, bo to ty pytasz, a nie ja...
Czy wierzę mu na słowo? Wiem, że mówi prawdę, bo słyszałem o tym z kilku innych źródeł, i ma to sens.

choć normikom chodzi raczej, o jakąś sztuczkę do makijażu,
Nemayu - >aha, no fajnie. I co zrobisz z tą informacją, jak ona zmieni twoje życie?

...

źródło: image_2023-01-26_031605760

Pobierz
ale ja wiem co to jest shadowban xD


@Defined: Nigdzie nie twierdzę, że nie wiesz.
Wygląda to tak, że pytasz. dostajesz odpowiedź, a później się czepiasz, że ci odpowiadam na twoje pytania. Absurdalne zachowanie.

Czego się dowiesz? Np. co to shadowban. Nie obchodzi mnie, czy akurat to już wiesz - ty i twoja wiedza nie jesteście częścią pytania, bo nie o siebie pytasz w OP.

Albo wczytało z moich cookies albo
@Defined ale nawet jeśli wytrenujesz algorytm żeby pokazywał coś wartościowego, to on i tak co jakiś czas pokaże ci chamskiego click-baita. Nie żeby wyprać ci mózg, tylko żebyś dalej przewijała.
Zatrzymasz wzork na 4 sekundy dłużej na filmiku jak Chińczycy ratują koty, to zaraz będą wyświetlać się kolejne. z tych kolejnych najdłużej będziesz oglądać taki z konkretną muzyką to zaraz będą wyświetlać się właśnie z nią.
Kilka dni nieuważnego przeglądania i z
@Nemayu: No jestem na tych chińskim tyktoku (douyin) i w najczęściej wyświetlanych takie gówno jest typu dziecko daje butelkę z wodą i ze smoczkiem rybie, albo inne jakichś chińskich filmów. W ogóle nie widzę tego super 30 sekundowego kontentu, no ale turbanogłowy powiedział coś na yt, więc to musi być prawda. Przecież partia i sami Chińczycy nigdy by nie pozwolili sobie na oglądanie takiego gówna
Defined - @Nemayu: No jestem na tych chińskim tyktoku (douyin) i w najczęściej wyświe...

źródło: Zrzut ekranu 2023-01-26 161415

Pobierz