Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o Mitsubishi lancer 2009 Hatchback, z silnikiem 2. 0 diesela przbeiegiem 184k, za 20k?
W mojej okolicy akurat cos takiego sie pojawiło i sie zastanawiam, bo wygląda ciekawie jak na auta w tych pieniądzach

Najbardziej zastanawia mnie czy oplaca sie pod względem spalania, bo teraz ropa droższa od benzyny. Ile to pali? Drozej by wychodzilo utrzymanie niz np. w Kia ceed 2009 1.4 109km, albo w fiacie bravo z silnikiem 1.4 T-jet 120km?

I jak wygląda sytuacja z ewentualnymi kosztami napraw?

#samochody #motoryzacja #pytanie #pytaniedoeksperta #mitsubishi #fiat #kia
  • 5
@essos: swego czasu miałem podobny dylemat, bo mogłem kupić Lancera 2008 benzyna 143km albo Fiata Bravo 1.4 Tjet - oba autka fajne, natomiast wybrałem Lancera bo znałem jego historie, a dwa Bravo które sprawdzałem były sprowadzane i klepane. Jezdzilem Lancerem 3 lata i musze przyznac ze auto spoko, wygodne, duzo miejsca, bagaznik spoko - jedny mankament to słaby lakier i ruda na dole (po zakupie robiłem zabezpieczenie). Z rzeczy które wymieniłem
A masz moze jakieś pojęcie co do awayjności tego diesela? Pojawila sie oferta akurat kolo mojej miejscowosci i kusi swoim wyglądem, ale nie wiem czy ten diesel sie oplaca ekonomicznie, bo teraz drozszy od beznyny, no i czy jeżdząc w male trasy nie bedzie sie psuł
@essos: jak siedziałem na forum od lancera to raczej nie było tematów o jakiś wspólnych awariach - proponuje zajrzec na forum i przejrzec watki bo moze teraz sie cos pojawiło