Wpis z mikrobloga

Niemcy czy Holandia na #emigracja?
Niemcy na minus język niemiecki którego prawie nie znam tylko podstawy a po angielsku ciężko się dogadać,
a w Holandii da się po angielsku ale dużo patologii i ogółem mi się nie podoba ten kraj, to gdzie lepiej wyjechać? Na początek chciałbym tam ogarnąć pracę przez agencje z Polski...
Do innych krajów nie mam szans wyjechać tak łatwo, a nie posiadam żadnego zawodu i chciałbym coś zmienić w swoim życiu i chociaż trochę wyjść z #przegryw, bo w Polsce mieszkam z matką w wiosce gdzie nie ma nic...

#pytanie #ankieta #kiciochpyta #emugrujzwykopem #wychodzimyzprzegrywu
#pracazagranica

Gdzie lepiej wyjechać?

  • Niemcy 63.2% (43)
  • Holandia 36.8% (25)

Oddanych głosów: 68

  • 5
@Marek3300: Osobiscie mam znajomego ktróry był ostatnio w holandi a wczesniej w niemczech i :
Holadnia - drogo w chui, drogo za pokój a lokatorzy wiadomo jak trafisz tak trafisz ale generalnie ludzie byli spoko, jak przyjechal jakiegos typa pocieli dzien wczesniej gdzies pod sklepem, robota tez zależy jak trafisz bo agencja ci naobiecuje a przyjedziesz to pracujesz 3 dni w ciagu tygodnia, no i nie licz ze nie wiadomo ile
@Marek3300: Byłem tu i tam. Łatwiejsza Holandia i lepsze pieniądze ale dużo Patologii. Niemcy spokojniejsze, trochę tańsze życie ale wiedz że jak pojedziesz przez agencję i nie dadzą ci meldunku w mieszkaniu czy hotelu to cię zniszczą same klasy podatkowe bo dostaniesz z miejsca 6.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.