Wpis z mikrobloga

Hej.
Miałem kupić nowego laptopa, ale mając i tak go na biurku i nie używając jego mobilności to w sumie chyba bezsens. Więc może PC. W gry jako tako nie gra. Od czasu do czasu Heroes 3, PES 6, Minecraft.
Mam HTPC więc jego zmodernizuje to ogólnego użytku:
- płyta główna B450 AORUS Elite V2
- procesor Ryzen 3 3200g
- 16 gb ram 3600
Są jakieś tanie karty graficzne, mogą być używane godne uwagi? Za oko 500 zł widzę głównie GTX1650 i RX6500. Pozwoliłoby to zagrać w Heroes V i WOT. Warte rozważenia? Czy odpuścić i wymienić procesor na ryzen 5 3400g / 5600g.
Docelowo ma to działać pod monitor 1440p (chyba że 27" 1080 warto rozważyć?)
#pcmasterrace #pytaniedoeksperta
  • 5
@anthoris: spokojnie, o ile jest markowy i porządny, tylko licz się z tym że jak chcesz pograć w 1440p w jakieś nowsze gierki(w sensie bardziej wymagające niż to co wymieniłeś) to ta karta graficzna sobie nie poradzi
@ShadyTalezz: seasonic więc tragedi nie ma. Do htpc potrzebowałem sprawdzonego i cichego zasilacza.
Czyli lepiej wybrać monitor 27" 1440p? Przyznam, że nie mam wyobraźni jaka jest różnica między 24 a 27.
@anthoris: jeśli chcesz monitor 24" to 1080p nie więcej na pewno, jeśli 1440 to już 27 spokojnie można brać, idź najlepiej do jakiegoś sklepu stacjonarnego i popatrz jak mają gdzieś na wystawie podłączone działające.