Wpis z mikrobloga

Cześć

Od kilku miesięcy mam ekspres ciśnieniowy marki Gaggia Cadorna Milk, od początku użytkowania był regularnie odwapniany a blok zaparzający był czyszczony oryginalnymi tabletkami. Z rana chciałem zrobić kawę i ciśnienie z dyszy było bardzo słabe i ekspres zrobił 1/3 szklanki kawy, po kolejnej próbie kawy było jeszcze mniej. Włączyłem program odwapniania bo myślałem że się zatkał kamieniem, ale to nic nie pomogło, ale o dziwo wtedy ciśnienie było duże i płukało normalnie. Myślę jeszcze wymienić filtr w pojemniku wody bo jest już dosyć ciężki (przyjął pewnie już dużo kamienia) jednak ekspres nie prosi o wymianę. Jak myślicie? to pompa, ten filtr do wymiany czy całkiem padł ekspres? Za 2 dni przyjdzie filtr i sprawdzę wtedy, natomiast co tu jeszcze można samodzielnie sprawdzić bez utraty gwarancji?

#ekspresdokawy #ekspres #kawatime #kawa #gaggia #pytaniedoeksperta #agd
johnny_tsunami - Cześć

Od kilku miesięcy mam ekspres ciśnieniowy marki Gaggia Cadorn...

źródło: OIP

Pobierz
  • 3
@J____-__S: Zauważyłem też z od spodu spływa na ta tackę ociekową spory wody a raczej takiej jałowej kawy. Nie wiem czy jest to normalne żeby taka ciemniejsza woda z kawy spływała na dół, chyba tylko czysta woda powinna tam spływać?