Wpis z mikrobloga

Przekazanie Abramsów Ukrainie ma jakikolwiek sens w ogóle? Z tego co czytałem jest z tymi czołgami spory problem logistyczny, chociażby ze względu na paliwo na którym pracują (paliwo lotnicze a nie zwykła ropa). Jeszcze kilka dni temu media amerykańskie pisały, że m.in. z tego względu Abramsy logistycznie skomplikują operację wojskową zamiast cokolwiek ułatwić. Teraz miałoby się to zmienić? Przecież na front nikt nie dostarcza paliwa lotniczego. #ukraina #wojna
  • 15
@g455: Oczywiscie. To najlepsze czolgi jakie bedize miala Ukraina w swoich silach zbrojnych. A te 30-50 to zaledwie pierwsza dostawa :)

Bedzie dostarczone takie paliwo jakiego potrzeba. Skad pomysl ze z lotniczym mialby byc problem, gdyby akurat ono bylo potrzebne?
@g455: Mogą zawsze ustawić je pod Kijowem na wypadek nowej inwazji z tego kierunku, a zwolnione siły złożone z innych pojazdów posłać na front na wschodzie. O ile w ogóle utrzymają jakieś znaczące siły na północnym zachodzie kraju.
@Vasek: zaledwie parę dni temu, jak Niemcy się postawili ws Leopardów, czytałem na cnn.com gadanie jakiegoś typka z amerykańskiego wojska, który mówił że abramsów na pewno nie dadzą bo to nie ma sensu właśnie ze względu na paliwo, którego na Ukrainie praktycznie nie ma xD A teraz się okazuje, że ten czołg pojedzie na wszystkim co ma wartość opałową. Ten przykład dobitnie pokazuje jak jesteśmy manipulowani na potrzeby bieżącej narracji. Wtedy
@g455: Ciężko jest mi się odnieść, bo nie wiem, o jakim wywiadzie mówisz.

A z tą manipulacją, to bym aż tak nie przesadzał. Wiele rzeczy jest niejawnych. Przekazanie czołgów to nie jest tylko podjęcie decyzji o wysłaniu pojazdów. To cała infrastruktura serwisowa i logistyczna + szkolenie załóg. To ostatnie dzieje się od co najmniej kilku miesięcy i przekazanie czołgów to tylko ostatni etap długiej ścieżki doposażenia ukraińskiej armii. Pewna doza dezinformacji
Tyfusiara


@g455: jak byś wszedł nawet na Wikipedie to byś wiedział że to nawet na spirytuse #!$%@? a nie #!$%@?ł kocopoły takie