Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z akumulatorem od czasu gdy stał mieszać w serwisie i się rozładował, nie było problemu aż do przymrozków, słabo kręcił, teraz wcale go nie mogę odpalić, tylko po kablach, przejadę 20 km w jedną stronę zostawiam i wieczorem znów nie można odpalić, po trasie takiej z 250 km akumulator trzymał niecałe dwa dni, drugiego dnia wieczorem znow nie mogłem odpalić. Pytanie czy akumulator jest w stanie sam sie naładować na full czy zarobiłem błąd nie ładując go po całkowitym rozładowaniu tylko trasy? W 20 km tez powinien sie podładować trochę czy nie ?
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta
  • 9
@Yudep: Brakuje podstawowej informacji - ile lat masz ten aku.
Może być już zużyty, może alternator nie ładuje.
Zacząłbym od sprawdzenia napięcia na włączonym silniku (to da informację czy alternator sprawny) i naładowania go prostownikiem do pełna.
20 km to zdecydowanie mało do solidnego naładowania.
@niegwynebleid: Ejj też tego nie czaje xDDD Czasami czytam jak ludzie inwestują w jakieś startery/boostery/super drogie prostowniki z procesorami ujami mujami a to przecież wystarczy spełnić 3 podstawowe punkty
1. Kupić dobry aku
2. Mieć sprawny alternator
3. Nie mieszkać w Jakucku
@niegwynebleid: Wiem, dlatego sprawdziłbym tylko alternator przed zakupem nowego, bo może się okazać, że tamten jednak OK, ale generalnie masz rację. Rok temu jak nie odpaliłem samochodu to pojechałem od razu po nowy. ;)
@Yudep: jedź do jakiegokolwiek sklepu z aku - za darmo ci go sprawdzą czy jest tylko rozładowany czy jest już padaką. Wtedy ewentualnie szukaj dalej czy alternator, regulator napięcia itd.
1. Kupić dobry aku

2. Mieć sprawny alternator


@ll_Mario_ll: trochę jakbyś napisał:
Czemu ludzie co chwila jeżdżą do serwisu i naprawiają, wystarczy mieć sprawne auto xD

U siebie mam 100Ah EA1000, czyli raczej dobry aku. Alternator też sprawny, a raz bez zapowiedzi padł mi regulator napięcia.

Prawdziwym problemem jest że ludzie nie wymieniają akumulatorów wcale, tylko czekają aż padną. Niektórzy jeżdżą po 8-10 lat na jednym aku. Tu jest źródło problemu,