Wpis z mikrobloga

Tesla to bańka spekulacyjna, która już dwa razy mocno pękła, będzie i więcej razy pękała oraz już te całkowite ostateczne pęknięcie zaliczy. Jak reszta branży wyczuje w tej niszy pieniądze (o ile kiedykolwiek tam będą, ale jeśli są i tesla troche dużo zarobi w jakimś roku to w następnym roku reszta branży będzie tam inwestowała w swój sektor tak duże pieniądze, że tesl nigdy nie będzie takimi dysponować) i na poważnie będą produkować swoje elektryki. Serio nawet wy największe fanboje, wyznawcy, akolici Musk wierzycie, że jedna firma motoryzacyjna w niszy jest bardziej wartościowa od wszystkich pozostałych firm motoryzacyjnych NA ŚWIECIE i to jeszcze pare rzędów wielkości? XXXXD Serio wierzycie w ten absurd? XDDDDDDDDDDD Oj realna korekta wyceny tej firmy zaboli wszystkich członków jej religii
To jest moja opinia, dziękuje za uwagę.
#tesla #gielda #biznes #motoryzacja #elonmusk #religia
  • 26
@ElMurano: dalej wierzycie w ten autopilot, który na tej sławnej zapowiedzi pare lat temu miał się już zaraz pokazać na rynku i był prawie już skończony ( ͡° ͜ʖ ͡°) a który okazał się być wyreżyserowny jak to jeden z czolowych pracowników się przeznał w sądzie? Czy wasza wiara opiera się tak samo jak wiara w innych religiach? Czyli wiara ponad wszystko, ponad fakty, logike i zdrowy
@Jamniki2: w tematach giełdowych nikt nie ma racji, bo to hazard dla najbogatszych, a w hazardzie najważniejszy jest czynnik losowości i adrenalina związana z nagrodą/porażką
tak właśnie dlatego ogromny fundusz inwestycyjny #!$%@?ł się w tesle za miliardy dolarów kilka dni temu, pewnie ty masz racje, nie oni xD


@Jamniki2: Kolego da się gdzieś o tym przeczytać? Bo mnie ominęło.
@laporte: akurat twoje myślenie rozumiem. Fanbojów tesli którzy sądzą, ze tesla naprawde jest 5 razy bardziej wartościową firmą OD POZOSTAŁEJ KONKURENCJI NA CAŁYM ŚWIECIE ZEBRANEJ RAZEM w sumie kuj wie dlaczego (do tej pory nie potrafią chociaż jeden argument na to podać). Zarabianie na naiwnych akolitów muska szanuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jamniki2: a czym niby jest? Jaki masz tam pewnik, niezmienny? Wszystko jest zależne od wielu losowych czynników, a nikt nie umie przeprowadzać przyszłości. Kto realnie przewidział upadek takiego giganta jak nokia czy sega? W ich prime to brzmiało jak absurd. Kto przewidział, że na giełdzie ktoś przebije Microsoft? Kto pare lat przewidział, że taka dziura w dupie jak chiny będą bogatsze od USA i będą najbogatszym krajem na świecie? https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/usa-pokonane-chiny-najbogatszym-krajem-na-swiecie-6707484513889056a.html%3famp=1
Pare
@ElMurano
Musisz być bardziej wyrozumiały. Polska to kraj wierzący, jedni czczą obraz z Jasnej Góry, drudzy Elona. Mieszkam na zachodnim wybrzeżu w lewackiej Kanadzie, Tesli na ulicach pełno, ale w lokalnym netcie czy realu nie ma takich jaj jak na Wykopie. Jak parę lat temu rząd prowincji przegłosował przepis, że od 2030 nie będzie sprzedaży samochodów ICE to wszyscy olali to ciepłym moczem, ponieważ nie raz zmienialiśmy rząd, żeby zmienić przepisy. Ostatnim
@timechain: i kiedy będzie to szeroko dotępne no bo już elonek mówił pare lat temu, że za pare tygodni bo technologia jest już tylko szlifowana ( ͡° ͜ʖ ͡°) ty swoje, a pracownik tesli na wysokim stanowisku pod przysięgą w sądzie swoje, no kto może lepiej wiedzieć co się dzieje w tesli, jakiś random z wypok czy pracownik na wysokim stanowisku w samej tesli, no kto jest
@timechain: gdzie ja mam ból dupy o jego sukcesach? Po prostu mam beke, że takie durnie jak ty wierzą we wszytko mu na słowo i mega wyolbrzymiacie aż do absurdu "wielkość" tesli.