Wpis z mikrobloga

@blackthorns: tyle, że dostać a obsłużyć i serwisować - to różne światy. W II wojnie Niemcy przegrali nie przez technikę (czołgi były precyzyjne i...kłopotliwe przez to). Abramsy mają silniki turbinowe - tu, na Wschodzie (i w Polsce) - nie ma fachowców do ich obsługi. I trzeba wszystko sprowadzać. Niemiecki Tygrys miał stosunek zwycięstw 20:1 - ale nadjechało 50 T-34 i po temacie. Wyśmiewane ruskie czołgi - mogą uczynić tak samo, oni
@blackthorns: jak usłyszałem o tych czołgach to od razu pomyślałem, że nie ma szans że USA wpuści tam swoje czołgi bez pełnej kontroli na niebie. Nie zdziwię się jak dodatkowo polecą też jakieś rakiety dalekiego zasięgu żeby #!$%@?ć artylerie na tyłach wroga żeby abramsy nie były w zasięgu.
@pinio1961: ale co ty myslisz ze amerykanie dadza abramsy i powiedza macie robcie co chcecie XD przeciez tam jest zaplanowana cala logistyka, sprzet, czesci zamienne, juz w polsce pewnie serwisy otwieraja z swoimi mechanikami do tych ktore wroca uszkodzone, gosciu wyjdz z bańki
@pinio1961: Serwis nowoczesnych czołgów to nie naprawa panewek czy turbin w polu. POWER PACK. Wymieniasz cały zestaw części pogrupowanych w paczkę w parę godzin na nowy zestaw (wypina się go jak klocki lego), a tę paczkę wysyłasz do dużego warsztatu, naprawiasz i spokojnie wrzucasz do innego czołgu. Akurat z serwisowaniem nie ma większego problemu. Problem jest z amunicją oraz systemami dowodzenia, które mogą być niekompatybilne oraz z zapewnieniem takim czołgom odpowiedniej
@pinio1961: Gadasz głupoty, niemieckie czołgi takie jak Pantera i Tygrys to był szmelc jeśli chodzi o obsługę i serwis. Jeszcze większym gównem był T 34 do 44 roku.
@artiom143: no właśnie...syn kończył polibudę, miał być mega-serwis Leopardów w Poznaniu. Mówiłem - aplikuj do WZM - co to miały ugradeiwać i polonizować te Leopardy - fajna robota, no nie? Ale się usr...
Niemcy te 120 własnych czołgów postanowili zupdate'ować (Paliwoda - wybacz ????) i nici z roboty, i polonizacji.
I stąd myślę, że dostaniemy skorupy działające a jakże - ale reszta to jak te podgrzewane siedzenia w BMW - w