Wpis z mikrobloga

Cześć :) Jestem na etapie planowania kilkunastodniowego tripu w marcu po Azji i chciałbym Wam zapytać czy to ma sens? Czy coś byście pozmieniali? :)

Warszawa-Phuket (Qatar), tam 4 dni, potem transport do Krabi na 5 dni, następnie lot do Bangkoku tam 3 dni, potem lot do Wietnamu (Hanoi) na 4 dni, , powrót przez Doha (1 dzień stop) i Wawka :)

Czy to ma sens? Loty są dosyć sensowne o fajnych godzinach, wszystko złożyło się w dosyć fajną całość. Phuket/Krabi to dla mnie plażowanko, wysepki, snorkeling itp - czysty chili. Wietnam intensywne zwiedzanie okolic Hanoi. Bangkok - miasto, knajpki itp.

Pozmienialibyście to jakoś czy coś? Dzięki! :)

#tajlandia #azja #wietnam #podroze #podrozujzwykopem
  • 11
@hipeq69: a byles kiedykolwiek w Azji? Albo inaczej, byles kiedykolwiek gdzies na wschodzie, ale tak daleko, żeby poczuć prawdziwy jetlag? Bo początek pobytu warto zapanować z jego uwzględnieniem.

Najlepiej robić jak naj mniej zmian i lokować sie w jakims miejscu ok do robienia wycieczek/ odpoczynku na zmiane.

W Taj mozesz np zrobic Bankok-Chiangmai-jakies wyspy/albo Krabi.

Wietnam jest ogromny. Tam też można ciekawie rozplanować: Hanoi- CatBa, Dolina Mekongu, Sajgon,Phu Quoc.
@porfaworek: Hej, tak! :) Dużo podróżuję, Mauritius, Singapur, Indonezja, Kenia, Meksyk, Dominikana i inne różne cuda odwiedzone :) W sumie na Phuket też byłem, ale to już kilka lat temu i mało czasu było na zwiedzanie więc chętnie bym różowej teraz coś tam pokazał. Jetlag oczywiście biorę pod uwagę.

Dzięki za szczegóły i doradzenie :) Musimy się dokładnie chyba zastanowić czy chcemy robić ten Wietnam na 5 dni i czy on
@hipeq69: Ja robiłem kiedyś bardzo podobny trip. Warszawa wylot- Qatar przesiadka 20godzinna wystarczyło na szybki zwiedzenie miasta :) - Bangkok 3dni -samolot do Phuket z Air Asia wtedy za 300zl 9dni - następnie powrót samolotem do Bangkoku na 2 dni - wylot do Qataru, tam szybka 2-3godzinna przesiadka i powrót do Warszawy.
Mega polecam taka opcje, w Twojej opcji jest o pare lotów za dużo. Przy mojej opcji było to już
@Noc-Kruka: Dzięki za opinię :D Co polecasz na Phuket? Gdzie planować hotel z dobrą bazą wypadową? :) W sumie mój i Twój plan ma dokładnie tyle samo lotów - 6 :D Zastanawiam się czy może wywalić Wietnam i skupić się na północnej Tajlandii, hmmm ciężki temat strasznie.
@hipeq69: Na wstępie to albo Phuket albo Krabi bo tak naprawdę dublujesz sobie miejsca. Z obu miejsc są praktycznie te same toury na miejscu jeżeli chodzi o Zatokę Phang Nga. Jedyna różnica jest taka, że z Phuket masz dostęp do wysp na morzu Andamańskim, które są najdroższą możliwą opcją ale warto (podejrzewam, że będzie to w granicach 2500-3000 bht) i tutaj jeśli się zdecydujesz to będziesz musiał wybierać między rejonem Koh
@roo-bin: Dzięki! Kupiłem właśnie bilety na Emirates :) WAW-DXB 2 dni zwiedzania, DXB-KBV 8 dni, KBV-BKK 2 dni, BKK-HAN 5 dni, HAN-WAW :) Myślę, że będzie okej, loty spoko bo żadne lotniska się nie powtarzają. Myślę, ze warto zobaczyć Hanoi i okolice przez te 5 dni, szczególnie, że całość kraju jako tako mnie nie ciągnie, aby spędzać w nim cały urlop - np. 2 tyg. A lekka namiastka i poczucie tego
@hipeq69: spoko nie ma problemu chociaż wg mnie w Bangkoku czeka Ciebie straszne bieganie. Z tego co czytałem byłeś już na Phuket więc coś już tam liznąłeś tajskiego świata.

W mojej opinii zostawiasz sobie bardzo mało czasu na komfortowe zwiedzanie Bangkoku (bez większych fajerwerków jak choćby Ancient City).Trzeba pamiętać, że przelot z Krabi na lotnisko Don Muang i transfer do miasta zabierze Tobie minimum połowę dnia (obojętnie czy dojedziesz autobusem do