Wpis z mikrobloga

#gielda #inwestycje

Hej zapytajcie tego typa “mam tysionc obserwojacych a wykop mnie zlewa” co obrazil sie na wykop bo appka w jego kraju niedostepna jak tam jego inwestycje w srebro na ktore nagonil na gorce chyba sporo osob xD
  • 39
@Krupier: a tylko dwa lata i kilkadziesiat procent w plecy. Biorac pod uwage, ze namawial na zakup srebra fizycznego gdzie sam spread to ponad 10% + podatki to kazdy kto go posluchal jest teraz 30-40% w plecy.

A taki byl pewny swojej inwestycji xD
@Krupier: to, ze nawet gdyby moja perspektywa byl okres wiecznosc to wolalbym kupic aktywo taniej o 40%.

Chcesz rady na poziomie tego typa? Zainwestuj w cokolwiek, kiedys bedzie drozej. Szczegolnie biorac pod uwage spadek wartosci pieniadza na przestrzeni dekad.

Cokolwiek - tyle jest warta jego rada.
to, ze nawet gdyby moja perspektywa byl okres wiecznosc to wolalbym kupic aktywo taniej o 40%.


@shaki24: to super, powodzenia z trafieniem w dołek.

Chcesz rady na poziomie tego typa? Zainwestuj w cokolwiek, kiedys bedzie drozej. Szczegolnie biorac pod uwage spadek wartosci pieniadza na przestrzeni dekad.


@shaki24: no zainwestowałem. I byłem na minusie. A teraz nie jestem. Zgodnie z twoją logiką zasługiwałem na wyśmiewanie bo "hehe, patrzcie na niego, kupił
@Krupier: po co go bronisz? I pozycji na której każdy kto był na tyle był głupi by pójść za jego radę jest stratny? Po dwóch latach...
40% to luźny szacunek - chcesz licz, tylko dla każdego to będzie inny procent.
@shaki24:

po co go bronisz? I pozycji na której każdy kto był na tyle był głupi by pójść za jego radę jest stratny? Po dwóch latach...


@shaki24: no i co to są dwa lata w długoterminowej inwestycji? Nikogo nie bronię, może jedyne co to obiektywizmu.

40% to luźny szacunek - chcesz licz, tylko dla każdego to będzie inny procent.


@shaki24: to jeśli ty tak szacujesz cokolwiek to powodzenia życzę.
no i co to są dwa lata w długoterminowej inwestycji? Nikogo nie bronię, może jedyne co to obiektywizmu.


@Krupier: już raz odpowiedziałem. Jeżeli ktoś jest w plecy 40% w ciągu dwóch lat to stracił prawie połowę zainwestowanej kwoty. Inwestycja już w tym momencie jest nietrafiona i pora to przyznać. Nie ma znaczenia, czy to dzien, dwa, tydzien, miesiac, strata 40% to prawie połowa kapitału stracona.

Srebro 2 lata temu - kurs
@shaki24
Skoncz człowieku kłamać z tym z dupy wziętym 40%. Po co to robisz?

I jeszcze wyskakujesz z jakąś czerwoną skarbonką przy kupowaniu srebra na tony. Ty jesteś niepoważny.

Przy kupnie głupiej monety spread to ledwo 10% więc przy kupnie hurtowo to będą jakieś nieistotne procenty.

@blinxdxb (chyba warto wspomnieć jak się obgaduje, co nie?) jest w tej chwili jakieś -13-15% w plecy (licząc od dnia dodania wpisu), a nie #!$%@? 40
@Krupier: Masz wyliczenia wyżej.
Nie monety a sztabki srebra.
blindxdcoś tam jest u szmatogłowych więc nie ma ani takiego spreadu ani nie płaci podatku. 40-50% to strata w #!$%@?, która powinna być cięta 2 lata temu.
@shaki24
Nie interesują mnie wyliczenia z dupy.

W tej chwili jest jakieś -15% w odniesieniu do ceny za uncję (a pewnie i tak dostał lepszą za hurtowy zakup) z daty wpisu. To nie jest strata, która miałaby zbierać sen z powiek.
@Krupier: a mnie nie interesują wyliczenia na podstawie prawa podatkowego i spreadu w jakimś gównokraiku w azji. Założenia, że na pewno dostał lepszą cenę i tym podobne bzdury byle tyle usankcjonować, że strata nie boli, bo to była inwestycja na lata. Jak dobrze policze to w sumie straciłem tylko 15% - jest bombastycznie.

Nawet przy 15% strata powinna być dawno ucięta.
@Krupier: wcześniej.
I powtorzę, 15% to masz w tym gównokraiku w azji mniejszej gdzie on rezyduje nie płacąc żadnych podatków etc. Ale możesz się upierać że strata zaledwie ~15% to super świetna sprawa.

Dobrze, że ja nie słucham wykopowych porad, bo gdybym posluchał to już byłbym o połowę (bo mieszkam w Europie) biedniejszy.
@Krupier: i jeszcze jedno fanie szmatogławca którego tak uparcie bronisz twierdząc, że kolosalna strata to żadna strata bo to inwestycja na lata:

https://flyingatom.gold/blog/podatki-od-zakupu-zlota-i-srebra.html
Srebro inwestycyjne zgodnie z przepisami nie jest traktowane jako waluta, ale jako tzw. przedmiot kolekcjonerski. W związku z tym, decydując się na inwestycje w sztabki bądź monety wykonane z tego kruszcu trzeba się liczyć z tym, że ich cena jest powiększona o podatek VAT na poziomie 23%.

Rozważając
@shaki24
@shaki24

Wcześniej? To jeszcze lepiej. XD

Do 1 lipca 2022 się brało srebro z Estonii. PCC na złoto kupując od firmy? Wtf? Pomijam już to, że cały czas gadasz o zasadach panujących w Polsce.

Kończę bo to nie ma już sensu.
@shaki24: o czym ty mówisz człowieku? Kogo i kiedy ja kiedykolwiek namawiałem na cokolwiek? Ja nie inwestuje w meme i krypto, może Ci się z nimi pomyliło. A jak pytasz o moje inwestycje to na dzień dzisiejszy 17 milionów złotych. Dziękuję i pozdrawiam gorąco.

PS. Jakie kilkadziesiąt procent, jakie podatki? Ty naprawdę myślisz, że ja żyje gdzieś gdzie są podatki? No ale pokaż te kilkadziesiąt procent :)
@Krupier: tak bo on naganial na wykopie. Polakow. Mieszkajacych w przewazajacej wiekszosci w Polsce. I placacych w Polsce podatki jak i podlegajacych polskiemu prawu,
To, ze on stracil to mnie nie obchodzi. Obchodzi mnie fakt, ze robi z siebie jakiegos wykopowego celebryte i nagonil ludzi na inwestycje na ktorej sa aktualnie 50% w plecy.

I tak podstawa inwestowania to szybkie ciecie strat i pozwalanie zyskom rosnac. To sie nazywa money managment