Wpis z mikrobloga

Potrzebuję chmury do przechowywania danych, wymagania:
- apka na androida,
- ma to być prosta chmura, po prostu miejsce na dane - tyle i aż tyle, bez żadnych socjal śmieci, uszczęśliwiania na siłę, tworzenia wspomnień, wpychania na siłę automatycznie tworzonych gówno albumów, tworzenia hashtagow na podstawie analizy moich zdjęć, etc. (bez całego syfu, który od jakiegoś czasu próbuje mi na siłę serwować OneDrive). Ma to być magazyn moich plików, który nie będzie mi przeszkadzał w ich zbieraniu i przegladaniu bez dorabiania na siłę gownianych ficzerow do tak trywialnego zadania jak przechowywanie plików, do których chce mieć zewsząd dostęp,
- absolutnie żadnych reklam,
- ma być możliwość udostępniania plików w postaci linków.

Istnieje jakaś gotowa usługa, która spełni te wymagania?
Nie chciałbym płacić za to więcej niż 30 zl/msc.

#chmura #informatyka #smartfony #google #onedrive #microsoft #it
  • 7
@642425
nie wspomniałeś ile pojemności byś sobie życzył za te 30pln/msc ( ͡º ͜ʖ͡º)
ja jestem zadowolonym użytkownikiem OneDrive, 8pln/msc za 100GB. Nie odczuwam żeby mi na siłę jakiś syf serwował, a spełnia mi te minimalne wymagania.
@szwendacz
Wystarczy 500GB, teraz korzystam z OneDrive i apka mobilna doprowadza mnie do szału z wymienionych wcześniej powodów. Na dodatek zdjęcia synchronizowane z telefonu (samsung) nie trafiają do żadnego katalogu OneDrive, tylko są jakoś wyizolowane i dostępne przez zakładkę zdjęcia na OneDrive, co też mi się absolutnie nie podoba.
@ShortyLookMean
Nie, to tylko powiadomienia, a nie same w sobie funkcje.
Nadal przy otwarciu apki zamiast listy plików mam na górze jakieś gowno informacje co robiłem tego dnia x lat temu.