Wpis z mikrobloga

#kfd #mikrokoksy #silownia

Co się stało niedobrego z forum kfd? Co jakiś czas wpadam zobaczyć czy jeszcze żyje, ale ostatnio zrobiło się dziwnie. Wiadomo, jest już trochę forum-widmo ale kupę użytkowników ma nazwy Użytkownik_losowy ciąg cyfr, kupę spamu z jakichś scamerskich stron crypto i inny syf. I co ciekawe - te posty są dodawane przez użytkowników forum, normalne konta. Był kiedyś jakiś wyciek danych, że sytuacja jest na taką skale? Czy jakieś stare wycieki z innych stron, ale akurat kfd sobie upatrzyli?
Teraz widzę, że te posty poznikały, ktoś zaczął czyścić. W sumie wyczyścił włącznie z tymi postami w "Aktualny status" danego użytkownika (czy coś takiego), które dotyczyły właśnie w/w problemu. W sensie był wpis "skąd tu tyle spamu od scamerów" i pyk - post skasowany xD
  • 11
@michu13: no ale ja odpowiedziałem na pytanie. Nie naprawiają tego bo się nie opłaca. A takie fora to atakują specjalne boty, które znajdą dane skrypt forum bez aktualizacji i tamtejsze bugi; watpię, ze to atak celowany.
@Kasahara: ah w tym sensie. Teoria ciekawa i możliwie prawdopodobna. Chociaż sam atak bota musiałby dotyczyć bezpośredniej bazy danych użytkowników, dlatego, że wpisy były dodawane przez starych użytkownik nieaktywnych od jakiegoś czasu. Boty informacyjne najczęściej zakładają nowe konta. Byłbym skłonny uwierzyć, że wyciekły gdzieś dane jakiejś strony, a później boty to już mają eldorado i orają wszelkie portale korzystając z dostępnych danych, a dłuższe niezmienianie hasła ułatwia sprawę.