Wpis z mikrobloga

@Jacqoo
a można ją kupić tak po prostu z rynku? Czy trzeba to jakos zgłosić albo wykazać się jakimś zezwoleniem? I jeszcze jak to jest z rozmiarem (musi być L). W aukcji są podane konkretne wymiary a z tego co mi przekazano to właśnie jest problem z dostępnością w tym rozmiarze
@Sztoja: wygląda na M, w aukcji 30x25, 3.4 kg


This ESAPI plate, which stands for Enhanced Small Arms Protective Inserts, is NIJ level 4, stand alone and available in 5 different sizes:



Small: 227*303 mm / 8.75"x11.75" - (2.70 kg/5.95 lbs)

Medium: 246*323 mm / 9.5"x12.5" - (3.20 kg/7.05 lbs)

**Large: 265*342 mm / 10.25"x13.75" - (3.50 kg/7.71 lbs)**

X-large: 285*361 mm / 11"x14" - (4.0 kg/8.81 lbs)

Standard: 250*300 mm
@Sztoja: Hej
Możesz kupić spokojnie poszukiwany przez ciebie model tutaj:
https://protectiongroupdenmark.com/shop/6-hard-armor/19-esapi-plate--nij-level-4-iv--pgd-u-line/

Nie ma problemu z zakupem jako Polak (Duńczycy traktują to jako zakup wewnątrz EU, krokiem niezbędnym jest prześwietlenie kupującego przez Duńską Policję (producent musi wysłać twoje dane do ich służb, jeśli nie ma odmowy ze strony Policji, zakup przechodzi).
Uwaga - kupujący musi oświadczyć podczas zakupu, że jest to na jego cele osobiste.
Nie mam bladego pojęcia jak to jest
@Sztoja: czy to broń palna? Co za głupie pytanie


@KarolaG17: Nie wcale nie jest to głupie pytanie bo koncesjonują a przepisy u nas się ciągle zmieniają. Z tego co pamiętam sprzedawać bez koncesji nie można było i z przewożeniem przez granice tez były problemy ale coś zmieniali żeby było łatwiej.

@Festung @Aryo i @wolskiowojnie mogą wiedzieć jak się przewozi przez granicę
@KarolaG17: Niestety nie jest głupie. Nie jestem prawnikiem, ale z tego co widzę to w polskich sklepach nie kupisz płyt i ogólnie ochrony balistycznej jako obywatel, możesz to zrobić albo jak masz "jakieś pozwolenia" albo jak to oficjalnie kupujesz na rzecz Ukrainy, a wtedy tylko i wyłącznie pod takim oto warunkiem (cytat z polskiego sklepu na płyty balistyczne):
UWAGA! Dodanie tego produktu do koszyka jest równoznaczne z oświadczeniem, że zakup dokonywany