Wpis z mikrobloga

Mirki polecacie jakieś kursy/tutoriale jak zacząć z UX/UI?

Jak na razie zajmowałem się grafiką produktową - Photoshop (zdjęcia, obróbka, banery itd) chciałbym pójść dalej i spróbować sił w czymś bardziej wymagającym skupiając się raczej na UI.

Warto iść na podyplomówke? Czy raczej skupić się na kursach i swoim portfolio?
#ui #ux #design
  • 13
@Logmach: Jak masz już jakieś skillsy graficzne to myslę, że szybko się naumiesz robić interfejsy - programy typu Figma/Sketch są bardzo proste i intuicyjne.

UI jest dosyć prosty - nie wpadnij dlatego w pułapkę Dribblowych Designerów, którzy rysują makiety bez ładu i składu. Pamiętaj, że interfejs ma spełniać jakiś cel - umożliwić użytkownikowi wykonanie jakiejś akcji. UX za tym wszystkim jest najważniejszy.

Bardzo polecam Karola Stefańskiego - dużo znajdziesz fajnych informacji.
@twoj_starrry: juz pracowalem jako UX, firma mi oplacila te studia jako bonus (to bylo 7 lat temu). Niektore zajecia lepsze, niektore gorsze - zbyt podstawowe rzeczy wg mnie, moze bylyby interesujace dla kogos kompletnie zielonego spoza IT. Jako plus na pewno nacisk na faze researchu, szukanie product-market fit, czyli rzeczy czesto pomijane juz pozniej w pracy z wielu powodow. Byly tez calkiem ciekawe zajecia zwiazane z business planem, budzetowaniem, relacjami z