Wpis z mikrobloga

Witam, czasem sobie coś narysuję. Będę rysunki swoje dodawał i tutaj, spróbuję dojść do 100'u rysunków(żeby mieć jakiś cel) będę je numerował. Widzę tutaj się tagi zakłada swoje to i ja sobie założę #bazgrolymantusabra jakieś słabsze bazgroły, albo te których nie będzie mi się chciało kończyć będę dawał na swój tag. #rysujzwykopem #rysowanie #digitalpainting
Mantusabra - Witam, czasem sobie coś narysuję. Będę rysunki swoje dodawał i tutaj, sp...

źródło: alternatywka

Pobierz
  • 11
@Mantusabra: Powodzonka. ( )
A poza tym, małe pytanko natury technicznej. Takie z ciekawości, gdyż jestem laikiem. Jakie metody stosujesz, aby zachować dobre proporcje ciała.
Robisz sobie wcześniej jakąś podkładkę w postaci gotowego modelu. ( czasami hobbystycznie rysuje i np. tworzę postać w programie, ustawiam ją w edytorze i rysuje na takiej wyrenderowanej warstwie ).
@Skey2142: Ja nie jestem ekspertem, mogę jedynie swoją opinię podać. Bierz kilka referencji, jak coś rysujesz. Dalej rób linie pomocnicze, żeby łapać proporcje i używaj okręgów. Ale ogólnie złym pomysłem jest rysowanie ciała i póz z głowy przez dłuuuugi okres czasu, po pewnym czasie będziesz 'czuć' jak to mniej więcej powinno wyglądać, ale też nie w każdej pozie ci to wyjdzie i jeszcze jest perspektywa. Ale i tak jak coś rysujesz