Wpis z mikrobloga

Apropo tego, że najlepsi studenci z Ukriany mogą liczyć na stypendium w wysokości 5tys zł w #polska

Polacy mają kija w dupsku i z takim myśleniem daleko nie dojedziemy.
Hurrr. durrr, dlaczego mam płacić Ukraińcowi, dlaczego mam płacić podatki dla Ukraińca, hurr durrr polski student nie ma na majtki i 600zł stypendium a Ukriańcom dajemy, hurr durrr czy to jeszcze Polska? WOŁYŃ KU<<<<WA!!
A prawda jest taka, że każdy kraj ściąga najwybitniejsze jednostki i staje na głowie, żeby zapewnić jak najlepsze warunki, bo traktuje jako inwestycja.
Jak nie Polska, to ściągną ich Niemcy, Francja, Holandia i za 20 lat ci ludzie będą pracować nad rakietami, reaktorami, silnikami, a dla nas dalej szczytem osiągnięcia będzie snopowiązałka i rozrzutnik nawozu do ziemniaków.

#ukraina #wojna #oswiata
  • 18
@sotilas: No to, ze cywilizowane kraje nie licza komu co daja, bo to i tak przynosi im korzysci w dluzszej perspektywie. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ale to trzeba miec troche powyzej przecietnej IQ aby o tym wiedziec.
BARDZO DOBRZE, ze Polska decyduje sie ksztalcic Ukraincow, poznaja nasz kraj, jezyk a moze kto wie historie i beda naszymi sprzymierzencami w Ukrainie kiedy do siebie wroca. Tak sie
ludzie będą pracować nad rakietami, reaktorami, silnikami, a dl


@mango2018: a ten program dotyczy tylko uczelni technicznych ??? czy tez uniwersystetów,a te 5 tys zł dostają za piepszenie o stosunkach międzynarodowych albo literaturze szewczenki.

NIKT mi nie wmówi że dawanie stypendiów ukraińcom ( a więkzość ukraińców łapie się na takie standardowe stypendium) którzy stanowią praktycznie 100% składu studentów studiujących ukrainistyke na polskich uczelniach to jest jakaś inwestycja
Hurrr. durrr, dlaczego mam płacić Ukraińcowi, dlaczego mam płacić podatki dla Ukraińca, hurr durrr polski student nie ma na majtki i 600zł stypendium a Ukriańcom dajemy, hurr durrr czy to jeszcze Polska? WOŁYŃ KU<<<<WA!!


@mango2018: Po prostu nie podoba mi się że Polscy studenci są traktowani w Polsce jak podludzie drugiej kategorii względem studentów z dowolnego miejsca na świecie. Dla nich akademik, stypendium, specjalne traktowanie, pamiętam to ze studiów i niezmiernie