Wpis z mikrobloga

Te dwie książki zmieniły moje podejście do treningu.
Przeczytałem je jedna za drugą jakieś 5 lat temu i czytając dosłownie śmiałem się z tego, jak różne podejścia do trójboju mają autorzy.

Simmons: wyciskanie = plecy i triceps
Smith: wyciskanie = piersiowe
Simmons: przysiad = biodra
Smith: przysiad = czwórki
Simmons: GPP i SPP cały rok
Smith: GPP daleko od zawodów, SPP blisko zawodów

Jedyne co ich łączy to naukowe podejście i efekty w postaci wytrenowanych zawodników na światowym poziomie. Otwiera to oczy, że do tego samego celu można dojść różnymi drogami. A metody trzeba dobierać do słabości i preferencji podopiecznego z którym współpracuję.

Zapraszam do dyskusji która metoda treningowa jest najlepsza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
wozniak_hubert - Te dwie książki zmieniły moje podejście do treningu. 
Przeczytałem j...

źródło: Wykop WSB vs JTS

Pobierz
  • 15
@Darksed: wydaje mi się, że chłopaki obydwaj sobie nie żałowali suplementacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz rozwinąć o tej sprzężonej, bo to ciekawe. Ja tak trenuję od lat i jestem zadowolony z efektów. Nie poświęcam oddzielnych bloków na hipertrofię, objętość, intensywność, gpp, tylko cały czas pracuję nad wszystkim. Ciągle czuję się sprawny, silny i "świeży".
wydaje mi się, że chłopaki obydwaj sobie nie żałowali suplementacji


@wozniak_hubert: Ehhh... kolega nie zna za dobrze naszego ogra( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem zdecydowanym zwolennikiem SPP w treningu każdej dyscypliny. Szczególnie w tak jednowymiarowym sporcie jakim jest trójbój siłowy. Trening metodą sprzężoną na pewno nie jest nudny i jeżeli komuś na tym zależy to może tak trenować. Jednak obecnie nie ma topowego(a jeżeli jest to jest wyjątkiem
(przynajmniej według zaleceń Simmonsa).


@Darksed: Może stąd wynika różnica, że dla mnie metoda sprzężona to dbanie o wysoki poziom GPP i SPP przez cały rok. W ciągu prawie każdego tygodnia w roku ja i większość moich zawodników ma kilkadziesiąt minut treningu wydolnościowego i jakąś formę treningu koordynacji i dynamiki. Czasami porzucamy piłką, poskaczemy, porobimy sprinty, obciążony wzorzec chodu itp. Im czyjś poziom fitness jest wyższy, tym mniej GPP może mieć w
@wozniak_hubert: ja akurat uważam, że każda metoda jest słuszna, o ile daje dobre efekty. Poza tym na pewnym poziomie, to jak ktoś trenuje zależy od jego indywidualnych preferencji oraz predyspozycji. Jednemu przypasuje np. robienie różnorodnych ćwiczeń i zmian w planie co tydzień, a drugi po prostu lubi #!$%@?ć przez 8 godzin siady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W ciągu prawie każdego tygodnia w roku ja i większość moich zawodników ma kilkadziesiąt minut treningu wydolnościowego i jakąś formę treningu koordynacji i dynamiki


@wozniak_hubert: Tylko czy jest to coś potrzebnego w trójboju?
@Darksed: jak nie chcesz być wielkim, ulanym knurem, nie startujesz w SHW, to IMO łatwiej się utrzymać w kategorii wagowej, nie dostawać zadyszki po wejściu przy schodach i chronić przed kontuzjami, to jednak warto robić coś więcej, niż tylko SPP
Tylko czy jest to coś potrzebnego w trójboju?


@Darksed: W trójboju nie, w treningu trójboju tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szybsza regeneracja między seriami i jednostkami treningowymi, mniejsze ryzyko kontuzji, mniejsze zmęczenie w trakcie treningu, dzięki temu lepsza jakość pracy, lepsze samopoczucie i sprawność na codzień, mniejsze ryzyko redukcji, więcej wariacji w treningu może utrzymać przy treningu osoby, które szybko się nudzą robiąc tylko 3 ćwiczenia.
jak nie chcesz być wielkim, ulanym knurem, nie startujesz w SHW


@Saprofit: IMO to właśnie SHW powinni przykładać największą wagę do GPP bo to oni mają największe wymagania. Bo to ciężkie kategorie sapią na schodach i umierają na zawały. Kilkadziesiąt minut treningu wydolności w tygodniu może temu zapobiec. I tak to właśnie zadziałało w Westside, wielkie chłopy biorące tony koksu.
@wozniak_hubert: Od lat piszę tutaj o westside method... I dla większości osób ten plan jest zbyt skomplikowany i wymaga poświęcenia zbyt wiele czasu :P Do tego dochodzą błędy logiczne w rozumowaniu, ocenie skuteczności danych metod treningowych.

NIkt tutaj nie myśli o perspektywie 5, 10, 15 następnych lat. Każdy chce efekty TU I TERAZ. I tak to wygląda na naszym podwórku, wbijanie towaru do bólu, przesadne skupienie na SPP katowanie podstawowych bojów,