Wpis z mikrobloga

Życie zawsze robi tak, żeby udowodnić Ci, że nie masz nad nim kontroli. Gdy jesteś zbyt pewny, że masz nad nim kontrolę i zapanowałeś nad wszystkim to zsyła coś, żeby ci przypomnieć, że #!$%@? możesz.

Mam poinwestowane pieniądze i już jakiś mały, ale powiększający się co roku dochód pasywny. Na dobrą sprawę wszystko szło po mojej myśli, w tym roku okazało się, że muszę pracować jeszcze 2-3 lata, żeby ustawić się do końca życia, być całkowicie wolnym i nie musieć już nigdy #!$%@?ć, nigdy słuchać niczyich poleceń.

W tym roku podwyżka na firmie była słaba i chciałem iść się kłócić, albo zmienić robotę, ale myślę sobie. Dobra, zostały mi dwa, trzy lata to głupota to ryzykować, cały 2022 rok był spokojny i pracowało się spokojnie to myślę sobie. Dobra, #!$%@?ć te podwyżkę popracuję sobie spokojnie do 2024-25, wystarczy mi to, żeby doinwestować i ustawić się to po #!$%@? się wychylać. Było już widać światełko.

Tylko, że mina zrzedła, gdy mój piękny plan pokrzyżowały ambicje, odpały top managementu i zmiany organizacyjne na firmie i zmiana zakresu obowiązków. Czyli #!$%@? nie popracuję spokojnie, bo akurat przed końcem, przed dogonieniem królika musiało się coś wykrzaczyć i dopilnować, żeby zamienić mi te 2-3 lata w piekło. Coś się musiało #!$%@?ć, bo tak działa życie.

Więc nie przepracuje sobie spokojnie. Na odchodnym z piekła musi mi życie jeszcze napsuć krwi.

#pieniadze #przegryw #takaprawda #przemyslenia #pracbaza #inwestowanie #gielda #kryptowaluty #korposwiat #depresja #nerwica
  • 13
@Cryptonerd_io: Nawet nie wyobrażasz sobie jakie piekło czeka mnie kolejne 2-3 lata. Byś tak nie gadał. Np teraz mam tydzień na #!$%@? takiej tabelki w Excelu, która sięga do czarnej dupy piekła. Na taką głębokość jak Gandalf spadł z Barlogiem.
@Ynfluencer: 2/10 przecież pare miesięcy narzekałes ze zarabiasz jakieś nieduże pieniądze i pare lat temu skończyłeś studia i masz bul dupy o programistów, a teraz mówisz ze za 2 lata już nie będziesz musiał pracować?? Ale fakt bordo samo się nie wbije
Srogie piguły
@bb89: Poczytaj dokładnie wszystko co pisałem. W pracy zarabiam gówno. To jest prawda. Po prostu rypałem przez kilka lat nadgodziny i dobrze zainwestowałem kasę. Sama moją pensja to żal i nawet nie napiszę ile, bo to wstyd jest. No, ale na szczęście miałem łeb na karku i pomnożyłem to razy w #!$%@?, ale potrzebuje jeszcze dwóch, trzech lat ciułania i inwestowania, żeby już nie musieć tyrać. Tylko, że do tego czasu
@maryjuszpitagoras: @bb89 Po co ja będę się z wami spierał. Ja piszę zawsze jak jest i tyle. Taka jest prawda. Jak i tak będziecie szukać dziury w całym jak to zawsze na forach internetowych, bo każdy chce każdemu dowalić to po co w ogóle się wdawać w dyskusję.

Takie coś jest możliwe, tylko nie będzie to dochód na poziomie 20 tysi miesięcznie, więc programiści przyzwyczajeni do kawioru tego nie ogarną, ale
@xxXyy: Jak mam 2-3 lata to wolę się nie wychylać, przepracować te lata, dostać po łbie parę razy, ale potem na koniec się wypiąć i odejść, niż teraz coś przekombinować. Nie jestem programista, więc mam 90 procent szansy, że gdziekolwiek nie pójdę w Polsce to będzie i tak mina, wyzysk i mobbing. Tylko w it jest tak, że to pracownicy wydają polecenia szefom. W każdej innej branży jest dalej zarząd zapienionych