Wpis z mikrobloga

Poszukuje do portfela #ikze jakiegoś ciekawego #etf na rynek emerging market (#em) najlepiej z wyłączeniem Chin. Najbardziej podoba mi się EMXC.UK, ale takiego nie znajdę u polskiego maklera. Najbliżej mi zatem do EMIM i to chyba najpopularniejsze rozwiązanie. Niskie opłaty za zarzadzanie, znana firma i duże aktywa. To pewnie będzie mój następny zakup do portfela pasywnego w ramach portfela #pasywnyinwestor chyba, że jakimś cudem dodaliby jakiś EM z wyłączeniem Chin. Na zdjęciu skład EMIM. Czy ktoś miał podobne dylematy? Jak sobie z nim poradziliście?

#inwestowanie #pociagdozyskow #pieniadze #oszczednosci #oszczedzanie #dolar #emerytura #gielda
szcz33pan - Poszukuje do portfela #IKZE jakiegoś ciekawego #ETF na rynek emerging mar...

źródło: 30e17505c37633e1e48b6380d6ad6943

Pobierz
  • 2
@szcz33pan: EUNY pewnie znasz (ma mniej Chin niż EMIM) więc z ciekawości zapytam czemu nie bierzesz tego ETF pod uwagę? Za duże opłaty? Nie chcesz reinwestować dywidendy samemu? Nie podoba ci się wybór dywidendowych spółek zamiast wzrostowych? Coś innego?

Mi się wydawał to dobry wybór, kasowanie 6-10% dywidendy przy obecnej wycenie w oczekiwaniu na hossę na emerging markets brzmi jak dobry deal.
EUNY


@BaltasarGracian: ustawiałem w filtrach akumulacyjny bo głównie na takie się nastawiałem. z perspektywy IKZE zwroty pewnie mógłbym reinwestować realnie raz do roku (prowizje za zakup pewnie zabiłyby częstsze reinwestowanie).