Wpis z mikrobloga

Myślałem, że po wprowadzeniu #wykop20 już nic mnie nie zaskoczy ale ZTM #poznan podbija stawkę - https://www.peka.poznan.pl/km/login - nowa strona do zakupu biletu miesięcznego to absolutne dno i żenada a wygląda jeszcze gorzej jak wcześniejsza (na wypoku chociaż widać próbę pójścia z trendami i do przodu a ZTM to się cofa do wczesnych lat 2000).

Serio, nie mam niestety screena poprzedniej wersji ale tutaj to wygląda jakby miasto kupiło tą stronkę od jakiegoś licealisty i to średnio zdolnego.
Dietetyq - Myślałem, że po wprowadzeniu #wykop20 już nic mnie nie zaskoczy ale ZTM #p...

źródło: peka

Pobierz
  • 11
@Dietetyq: Panie :D nie będę komentował strony, którą pokazujesz, bo nie znam i nie używam :D ale, pierwsze co mi się rzuciło w oczy, ze strona wyglada niemal identycznie jak ta z której korzystam :D a to inny kraj :D kolory, jakiś ogólny rozkład, no praktyczynie takie samo :D
@Evzen_Huml: Oni nawet się chwalili z tego co widzę oficjalnym wdrożeniem na konferencji prasowej :D
https://www.poznan.pl/mim/info/news/aplikacja-peka-w-telefonie,194673.html

Poszła apka mobilna i pod to "redesign" strony webowej.

Poniżej jak to wyglądało wcześniej mniej więcej a jak to wygląda teraz.

@Evzen_Huml może to jakaś strona na szybko generowana z jakiegoś frameworka (w kodzie widzę jakieś w zmianki o "blazor" jakaś c# technlologia.)

Załączam #it #programowanie #programista15k - może jakiś spec od UX wypowie się
Dietetyq - @EvzenHuml: Oni nawet się chwalili z tego co widzę oficjalnym wdrożeniem n...

źródło: oprocz-nowosci-w-postaci-aplikacji-peka-zmieni-sie-takze-system-,pic1,1016,194673,350710,show2

Pobierz
@Dietetyq: PEKA to syf, a nowa strona i aplikacja wygląda jak sprzed 20 lat. Samo wdrożenie to też tragedia.

1. Przez stronę nie da się teraz sprawdzić tak podstawowych informacji jak aktualne saldo tPortmonetki - żeby to zrobić muszę #!$%@?ć do biletomatu albo sprawdzić w pojeździe xD
2. Górne menu, pierwsza pozycja - po prawej stronie mamy strzałkę w dół która sugeruje że to menu rozwijane - ale nic się nie
Xuzoun - @Dietetyq: PEKA to syf, a nowa strona i aplikacja wygląda jak sprzed 20 lat....

źródło: peka

Pobierz
@Xuzoun: To jest jakieś kuriozum, ja chyba będę musiał pobrać sobie normalną aplikację na telefon bo ta strona woła o pomstę do nieba. Poprzednia przecież nie była totalnie zła, naprawdę nie potrafię pojąć co tu się odwaliło.

I jeszcze pomyśleć, że ktoś pewnie zgarnął kupę pieniędzy od miasta za takie super wdrożenie IT.