Wpis z mikrobloga

#wykop #wykop20 #wykop20togowno
Na Wypoku jestem ponad 14 lat, na 2.0 jestem 15 minut i nikt mnie o zdanie nie pyta, więc powiem Wam tak:

Fajnie że po 18 latach zrobiono aktualizację. Wykop żyje własnym życiem i nie miało większego znaczenia że działał ujowo i oferował tylko kilka najprostszych funkcji, bo chodziło o wspólny adres, można powiedzieć - największe forum dyskusyjne w polskim Internecie. Wielki "kraj" zrzeszjący przeróżnych ludzi, podzielonych na różne "miasta" (tagi), które mieszały się ze sobą. Tak bym opisał Wykop. Gdybym miał przyrównać jakie to państwo - Rosja. Wielkie, dosyć ludne, choć przez 18 lat nazbierało się treści, które na które tylko raz na rok ktoś zbłądzi z Google. Administracja/zarządzanie/polityka też jak w Rosji, ujowe, nic nie działa jak powinno. Ludzie podobnie - zauważalna część normalnych, ale jednak bardzo dużo pokręconych, skrzywdzonych # przegryw itp.

Wykop mimo że zrzesza już ogromny ruch w polskich internecie, to ma potencjał na jeszcze znacznie więcej, więc jakiś postęp jest tu konieczny choćby biznesowo.

Z drugiej strony szkoda, że wyłączono starą apkę, stary ingerfejs i możliwość wyboru. Często nowe budzi lęk, niechęć i z czasem się przyzwyczaimy, ale dla takich starych wapniaków jak ja taka znacząca zmiana jest nieprzyjemna.

aaa no i nie łudźcie się, że te błędy nowego Wypoku to problemy wieku dziecięcego. Tak jak znanych błędów nie naprawiono przez 18 lat poprzedniego Wykopu, tak tutaj nie liczyłbym, że coś będzie naprawiane częściej.

Poczekajmy kolejne 18 lat na kolejną wersję.