Wpis z mikrobloga

@BananowyKrol: Nie ma wcześniej nakazu jazdy na wprost? Możesz dać linka do Google Maps? Generalnie nie jest to miejsce bezpieczne do zawracania, dlatego powinno być ono w ten czy inny sposób zabronione - służy raczej do wyjazdu z obiektu przydrożnego.

Dlaczego nie jest bezpieczne? Spójrz na to w ten sposób: jeżeli ty mógłbyś zawrócić, to ten z naprzeciwka też. Co gdybyście chcieli zrobić to jednocześnie? Tam nie ma tyle miejsca (chyba...
jak nie ma zakazu zawracania, nakazu jazdy prosto itd. to chyba tak


@pilot1123: No właśnie wydaje mi się, że nie, bo nie ma tyle miejsca, by zapewnić możliwość zawracania z obu kierunków (a nie można wykluczyć, że zdarzy się tak, że dwóch kierowców na raz będzie chciało zawrócić). Przypomnę stosowny przepis (art. 22 ust. 6):

Zabrania się zawracania:

1) w tunelu, na moście, wiadukcie lub drodze jednokierunkowej;

2) na autostradzie;

3)
Bardzo 'ogólny' zapis który można podciągnąć pod wszystko


@BananowyKrol: Wydawało mi się, że szukałeś odpowiedzi "ogólnej". Więc moja wersja brzmi ostatecznie tak: ogólnie nie. W sprzyjających warunkach pewnie tak. Ale "sprzyjające warunki" to niewielki podzbiór wszystkich sytuacji na drodze. Krótko mówiąc: jest jeden pas dla kierunku, są tory tramwajowe, jest (na oko, bo ja nie z Poznania) bardzo wąsko. Możesz więc utrudnić ruch zarówno tym za tobą, jak i tramwajom. A
No właśnie wydaje mi się, że nie, bo nie ma tyle miejsca, by zapewnić możliwość zawracania z obu kierunków (a nie można wykluczyć, że zdarzy się tak, że dwóch kierowców na raz będzie chciało zawrócić).


@sammler: to jadący z przeciwka też nie może skręcić w swoje lewo? Bo przecież ktoś ze strony OPa mógłby chcieć zawrócić, albo ktoś mógłby wyjeżdzać z tego parkingu, dla którego domalowali te pasy.

Pewnie, że wolno
nie wiem jak tam znaki ale wjechałbyś pod prąd coś jak w lewo na rondzie


@DarekMarek: a gdzie tam jest oznaczony kierunek? Nie znaków zakazu/nakazu z wszystkich 3 stron - to dwukierunkowy pas między namalowanymi "wysepkami"
to jadący z przeciwka też nie może skręcić w swoje lewo


@Ranger: Może, ale jego "skręt w lewo" nie może być uznany za utrudnianie ruchu, bo on ma pełne prawo tam skręcić (nie zabrania mu tego ani znak, ani przepis ogólny - i to jest zasadnicza różnica, bo odnośnie zawracania są przepisy ogólne, które w pewnych warunkach tego manewru zabraniają). Co więcej, to jedyny sposób, by dostać się do konkretnego